V článcích z New Yorku jsme se společně vydali na různá místa v centru Velkého jablka, ale i na periferii fascinující americké metropole. Snažím se nacházet neotřelé a turisty neobjevené destinace v NYC a okolí a o tato tajemství se dělím se čtenáři magazínu Kulturio. Až dosud mě ale nenapadlo, abych vás zavedla i do slavného Central Parku, což mám nyní v plánu napravit.

Central Park

Central Park je pro mě místo na první pohled až příliš provařené, plné turistů, agresivních cyklistů a běžců, kočárů tažených koňmi, ale i bezdomovců a feťáků a jiných roztodivných individuí. Opomeneme-li tento cirkus, Central Park přesto vždy byl, je a bude jedinečný park v srdci Manhattanu, který vás bude přitahovat, ať chcete, nebo ne.

Central Park

Nebudu vás tu trápit historií parku (o které jsem kdysi smolila seminárku na vysoké škole) – od toho máme Wikipedii. Central Park je nadmíru fotogenické místo v kteroukoliv denní dobu i roční období. Díky magazínu Kulturio vám ukážu výběr mých fotografií z parku, které jsem pořídila během několika návštěv v průběhu všech čtyř ročních období. Divíte se, že nevidíte sněhové závěje? Ne, v takovém případě do parku na procházku nechodím! Zimní fotky bez sněhu jsou z teplého ledna 2012, poznáte je podle poměrně ponuré atmosféry (i to má ale něco do sebe!). A kdy je Central Park jednoznačně nejkrásnější? Na podzim, díky kouzelně zbarvenému listí.

Central Park

A protože tohle období právě nastalo, pokud míříte do New Yorku, nevynechejte návštěvu nějvětšího městského parku ve Spojených státech. Pokud se za Atlantik nedostanete zrovna teď, zvu vás na prohlídku prostřednictvím fotogalerie. Užijete si virtuální procházku malebným Central Parkem, jak ho vidím já: Bethesda Fountain (vzpomínáte na Gossip Girl?), Strawberry Fields (na památku Johna Lennona), Turtle Pond (s opravdovými želvičkami!), Bow Bridge (most, který zažil už tolik žádostí o ruku…) a všechna ta jezírka, fontány, ZOO, skulptury a mnohem, mnohem víc…

 

Central Park @ New York