Je vám název města povědomý? Není divu. Váže se k němu legenda o králi zbojníků Robinu Hoodovi, který měl se svou družinou na přelomu 12. a 13. století pobývat v lese Sherwood, právě nedaleko tohoto města. Nottingham je i velmi kulturně založený.

V roce 2015 byl vedle Prahy, Norwiche, Melbourne a Barcelony vyhlášen městem literatury. Spojení s Nottinghamem měli například i Lord Byron a D. H. Lawrence. Zároveň je tu spousta míst, která byste si v tomto krásném městě neměli nechat ujít.

Nottingham Trent University

V Nottinghamu se nachází dvě univerzity: Nottingham Trent University a University of Nottingham. Zejména Arkwright Building, jedna z budov Nottinham Trent University, se může pyšnit krásnou architekturou. V samotném centru se nachází Old Market Square, kterému dominuje budova radnice.

Nedaleko stojí i budova divadla, kde můžete zhlédnout činohru, operu, balet, muzikál či pantomimu. Pokud však chcete spatřit typickou Anglii, neměli byste minout Lace Market, kde se nacházejí domy z červených cihel (ze kterých se staly apartmány, restaurace a bary), klasické červené telefonní budky a kované ploty.

Na své si tu přijdou i milovníci hudby. Právě z Nottinghamu pochází například hudebník Jake Bugg a také tu svou kariéru začaly kapely Amber Run a London Grammar. Koncerty zde pořádá hned několik hudebních sálů.

Patří mezi ně například Nottingham Royal Concert Hall, Rock City, kde v minulosti vystupovaly kapely jako Nirvana, Blur, Oasis nebo Rage Against The Machine, a Motorpoint Arena Nottingham, která je součástí turné mnoha světově známých hudebníků.

Old Market Square

Za návštěvu rozhodně stojí i některá z mnoha nottinghamských galerií či muzeí. Kromě přírodovědného a průmyslového muzea se vyplatí jít i do galerie současného umění Nottingham Contemporary, kde se během roku vystřídá až pět výstav nebo The National Videogame Arcade, která návštěvníkům ukazuje vývoj videoher od minulosti až po současnost.

The Pudding Pantry

Nejvíce se vyplatí projít si město pěšky a objevit zapadlé uličky s malými obchody, které jsou plné gramofonových desek, případně se můžete svézt tramvají. A když budete hladoví nebo zatoužíte po šálku kávy, doporučuji vám malý, ale o to příjemnější podnik The Pudding Pantry.

Nottingham rozhodně stojí za návštěvu. Je to živé, velmi kulturně založené město, které si získalo své místo v srdci spousty lidí. Pokud se sem během své návštěvy Spojeného království rozhodnete vydat na prodloužený víkend, rozhodně neuděláte chybu.