Deset červnových videoklipů, které nás v roce 2019 zaujaly

Léto je oficiálně tady. Teploměry ukazují třicítky a ať už ležíte na pláži s drinkem v pravé ruce a opalovacím krémem v levé, nebo jste se doma naložili do studené koupele, protože jinak byste vedra do dalšího rána nepřežili, můžete si den zpříjemnit alespoň dobrou hudbou. Na chvíli zapomeňte na všechny letní festivaly, v prohlížeči si otevřete YouTube a podívejte se na (podle nás) 10 nejlepších červnových videoklipů.

1NF – When I Grow Up

Všechny děti ví naprosto přesně, čím chtějí být, až vyrostou. Zubařem, kosmonautem, učitelkou baletu… Realita je však často jiná. Interpret zde s posluchači sdílí svou životní cestu, kdy dal rapování přednost před univerzitou. NF zde hraje několik rolí zahrnující práci popeláře nebo školníka, jeho cesta však končí na pódiu s mikrofonem, přesně jak si to jako malý kluk vysnil. A hlavní poselství tohoto songu? Nikdy se nevzdávejte!

2Black Eyed Peas – Be Nice (feat. Snoop Dogg)

Black Eyed Peas jsou zpátky, a jak po zvukové, tak i vizuální stránce je jejich nový videoklip perfektní. Jedná se také o první kolaboraci se Snoop Doggem, a podle mě rozhodně přinesla ovoce. Jedná se o vtipně podaný fakt z prostředí zimního stadionu, že nehledě na lidské odlišnosti jsou si všichni rovni. A Snoop Dogg je jen pomyslnou třešinkou na už tak vynikajícím dortu.

3Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita

Nyní by měly zpozornět především všechny dámy, protože Shawn Mendes vydal společně s Camilou Cabello další žhavý videoklip k novému společnému songu Señorita. Rozpálené slunce, rychlá motorka a jeden hotelový pokoj. Jednoduše žhavý song o dvojjazyčném vztahu. Nezdá se vám taky, že je zde najednou horko?

4blackbear – SWEAR TO GOD / DEAD TO ME / HATE MY GUTS

Blackbear se s tím nepáral. Spojil videoklipy ke třem písničkám do jedné osmiminutové zpovědi. Ta obsahuje dobu, kdy přísahal Bohu (SWEAR TO GOD), že nadobro skončil s drogami, nepovedený vztah, kdy jeho osobně nejoblíbenější track z celého alba ANONYMOUS slouží jako dopis na rozloučenou jeho bývalé přítelkyni (DEAD TO ME) až ke konstatování, že nic dobrého netrvá věčně (HATE MY GUTS). Rozhodně to stojí za osm minut vašeho času.

5Tove Lo – Glad He’s Gone

Jedná se o první singl z očekávaného alba Sunshine Kitty. V této písničce se Tove Lo snaží dávat pozor na svou nejlepší kamarádku, jejíž přítel na ni klade přehnané nároky a který není nikdy s ničím spokojený. Proto se ji snaží přesvědčit, že ho ve svém životě nepotřebuje a je ráda, že je konečně pryč (= glad he’s gone) z jejího života. A jedno důležité pravidlo na závěr? Kamarádky jsou víc než kluci.

6The Chemical Brothers – Eve Of Destruction

Ve 21. století je důležité zaujmout, a to jakýmkoli způsobem. A tak v rámci hudebního experimentu spojilo své síly elektronické duo The Chemical Brothers s norskou zpěvačkou Aurorou a vzniklo toto barevné šílenství, které jednoznačně splnilo svůj účel. V hlavní roli bizarní superhrdina bojuje s příšerami a pořádnou dávkou autotunu v pravidelném rytmu Eve Of Destruction.

7Charli XCX – Blame It On Love feat. Lizzo

Videoklip je oslavou lásky ve všech jejích podivných a nádherných formách – zvláštní, krásné, neomezené. Posouvání hranic může být někdy dost zvláštní, ale je důležité. Láska. Nymfy. Elfí uši a jiné obličejové modifikace. Vítejte v roce 2023, v divoké jízdě s Charli XCX a téměř dokonale odhalené Lizzo.

8YUNGBLUD – Parents

Při poslechu mladého britského rockera mám vždycky pocit, jako bych se vrátila několik let zpátky v čase. A to stejné platí i pro jeho videoklipy. Drží se hesla „čím šílenější, tím lepší“. Takže vás nemůže překvapit, když sváže svého otce a nechá ve chlívku, tancuje na cizím hrobě nebo ve spodním prádle poskakuje před domem s puškou na zádech. Jedním slovem šílenost. Ale můžu se zaručit za to, že vás YUNGBLUD bude na sto procent bavit.

9Taylor Swift – You Need to Calm Down

Teď se všichni uklidníme (= you need to calm down), protože Taylor Swift je zpátky. Hlavním heslem je jednoznačně ‚LGBT Power‘, proto si také do videoklipu ke spolupráci přizvala několik celebrit jako Hayley Kiyoko, Laverne Cox nebo obsazení amerického televizního pořadu Queer Eye, které spojila do jednoho velkého zábavného a duhového sousedství. A bonusem na závěr už může být jedině tanec Big Macu s hranolkami v podání Katy Perry a samotné Taylor.

10Ed Sheeran – Cross Me (feat. Chance The Rapper & PnB Rock)

A nakonec ještě jedna zajímavá hudební spolupráce. Eda Sheerana známe spíše jako romantického zpěváka s kytarou, kterého neustále slyšíme hrát ze všech světových rádií. Cross Me je však příjemná změna, co se hudby i vizuálního zpracování videoklipu týče. Nabízí počítačem vytvořenou realistickou vizualizaci, kde je pohyb virtuálních postav zpěváků zachycen pomocí technologie Motion Capture. Nechybí ani použití speciálních efektů, tzv. SFX. Někteří šťastlivci si tuto letní pecku užijí na Sheeranových pražských červencových koncertech, které se konají už za pár dní!