- Reklama -

Fanoušci Jessie J se její show v Praze dočkali v úterý těsně po Velikonocích, díky čemuž měli sváteční den k dobru. Koncert bychom klidně mohli přirovnat k názvu jedné z jejích písniček, kterou jej uvedla – Masterpiece.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Přestože se původem britská zpěvačka a skladatelka v Čechách představila již loni během festivalu Colours of Ostrava (report a fotoreport si můžete přečíst a prohlédnout zde), v Praze vystoupila letos poprvé. Z podia Fora Karlín všechny v sále přivítala velkolepě pomalejší verzí písně Masterpiece z roku 2014. Fanoušci si na její příchod sice museli hodnou chvíli počkat, ale své pěvecké umění rozbalila naplno hned od začátku. A nejen to.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Světla na podiu se zbarvila do sytě rudé ve chvíli, kdy se dostal na řadu osm let starý hit Do It Like A Dude z prvního alba. V něm za zvuku výrazné kytary Jessie J potvrdila, že její hudba má vícero rovin, umí rozproudit energii a není jen ostýchavou a jemnou performerkou.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Její loňské album R.O.S.E. (Realisations, Obsessions, Sex, Empowerment) zaznělo prostřednictvím skladby Not My Ex a později se k ní přidala i Queen věnovaná především ženám všech kultur, tvarů a věkových kategorií. Jejím prostřednictvím předala všem do sálu poselství, aby se měli rádi takoví, jací jsou a neprahli za každou cenu po změně.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Umělkyně celkově věnovala velký prostor komunikaci s publikem, místy se mohlo zdát, že víc mluví než zpívá. Zdůrazňovala lidské hodnoty či vztahy ve společnosti a do toho zazpívala opět starší tvorbu z debutového alba Who You Are: Nobody’s Perfect a Who’s Laughing Now, kterou napsala pro svou neteř.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Lidi v sále také nabádala, aby si naplno užívali daný moment, protože trvá právě tady a teď a opakovat se už nebude. S jedním z fanoušků stojícím na balkóně, který prozradil, že studuje herectví, společně napodobila scénu Shakespearova Romea a Julie.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Romantickou a velmi emotivní atmosféru navodila pomalou písní Who You Are, při které seděla na podiu, a pak se přiblížila k publiku v prvních řadách. Za záře světel z telefonů zase vynikl song Flashlight, jenž původně vznikl k filmu Pitch Perfect 2 z roku 2015.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Stage, na které se zpěvačka – vlastním jménem Jessica Ellen Cornish – pohybovala, měl jednoduché rozložení se schody a průsvitnou polokoulí uprostřed, která odrážela různobarevné osvětlení. Klávesy, elektrickou kytarou, basou a bicími ji doprovázelo čtyřčlenné pánské seskupení v černém oblečení. To dalo vyniknout jednolitému kostýmu v černo-bílo-zlaté barvě, který měla Jessie J na sobě po celý čas.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Předskokankou večera byla Emma Smetana se svojí kapelou rovněž tvořenou jen muži, bohužel jim však příliš nevyšel zvuk a nebyli proto příliš slyšet. Na podiu sice působili příjemně, ale ve velkém sálu Fora Karlín se jejich úterní vystoupení poněkud ztratilo. O to víc tak byl cítit rozdíl oproti výkonu Jessie J.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

Ta své nejznámější hity rozbalila jako třešničku na závěr a diváci se dočkali upravené verze singlu Bang Bang ze studiovky Sweet Talker, který nazpívala společně s Arianou Grande a Nicki Minaj, nebo rovněž melodické písně Domino z prvního alba. Se svým hudebním doprovodem během toho předvedla nenáročnou choreografii, když se společně prošli z jednoho konce podia na druhý.

Zdroj fotografie: archiv Jessie J

První studiovka byla zdrojem i pro poslední koncertní skladbu Price Tag, která po svém vydání obsadila vysoké příčky mnoha hudebních žebříčků. Po jejím odzpívání se Jessie J rozloučila s publikem, a stejně jak ve velkém stylu na podium přišla, tak z něj odkráčela pryč. Fanoušci, nabití energií z jejího živého vystoupení, kterým potvrdila a někdy i předčila očekávání, sice doufali ještě v přídavek, ale ten už nepřišel. I tak však nelze popřít, že první pražský koncert Jessie J skončil v nejlepším.