- Reklama -

Na festivalech si všichni můžou vyřvat plíce, když na scénu nastoupí Die Antwoord. My na východě ale víme, co je dobrý! Před Flédou postávají frajeři v teplákovkách Adidas s matoucími počty proužků, upravují si nagelované ofinky a vytahují si ponožky pěkně pod kolena. V deset večer propuká to největší rave šílenství a my jsme u toho!

Little Big je ruská rave kapela, kterou si svět zamiloval zvlášť kvůli řízným textům, dobrému zvuku a kulervoucím klipům. Mají za sebou už dvě alba a jsou čím dál tím lepší. Pokud je ještě neznáte, doporučujeme do vyhledávače naťukat názvy jejich nejznámějších songů Big Dick nebo Give Me Your Money. V rámci dalšího turné zavítali i do České republiky. A kde jinde by byla tak dobrá technika a dost místa na pořádnou party, než na Flédě?

Od otvíračky klubu fanoušky rozehřívali čeští interpreti Gory Ruffian, YNE66683 a Them Darned Teenagers a povedlo se jim zaplnit většinu parketu. Když se ozvaly první tóny Give Me My Money, všichni se vyřítili co nejblíž pódiu. Little Big hned na začátku nastavili laťku vysoko a udrželi ji celý koncert. Zpěv Iliche a Sophie překvapil svojí kvalitou, jako by snad postprodukci ani nepotřebovali.

S dechem vystačili, i když šíleli stejně jako všichni v kotli pod nimi. Pódium bylo často zahalené spoustou dýmu a sytě rudým světlem. Ilich samozřejmě brzy shodil svršky a dával na odiv svoje legendární medvědí tetování. Anton s namalovanou pusou a obráceným korzetem trochu připomínal Marilyna Mansona za mlada.

Zazněly snad všechny hity, co si jen můžete představit. Při otvíráku Give Me Your Money lítaly peníze vzduchem. U Fucking Asshole zářily v davu stovky prostředníčků. Během Dead Unicorn Anton vyhecoval lidi u pódia a po několika wall of death odstartoval pořádné pogo. Kelímky s pivem se vyhazovaly vzhůru, brýle praskaly pod podrážkami bot a tancujícím se dostalo spoustu upoceného tělesného kontaktu.

Všichni s napětím čekali na Big Dick, aby rozpoutali stejné šílenství jak na začátku. Publikum bylo neskutečně pestré (pojďme si pořádně užít škatulky) – fanoušci Slipknotu, dreadaři, barbíny, hipsterská omladina… Zase se potvrdilo, že na dobrou hudbu se dá zapařit s každým. Výborná atmosféra nutila všechny tancovat a skákat, jako by šlo o život. Odpovědi a zpěv publika nebyly nucené a nevyprchaly hned, jak začaly.

Po konci všem svítila očička jak po vydatném školení o zaměstnaneckých benefitech v OVB. Zbývalo jen zapózovat v Slav squatu a jít se pořádně dorazit na afterparty. Byla to povedená show po všech stránkách a my se těšíme na další.

Litlle Big @ Fléda, Brno