- Reklama -

Vaše newyorská spojka je zpět! Dnes se s vámi chci podělit o další originální aktivitu, kterou můžete podniknout v NYC. Tu jsem si objednala a koupila prostřednictvím americké obdoby českého Slevomatu. V USA se stránka jmenuje Groupon a často se tam najde něco, co opravdu stojí za investici. Mým favoritem je plavba na palubě plachetnice Clipper City s ochutnávkou poctivého piva (craft beer). Cena je férová, piva i jidla dostatek a výhledy na manhattanská panoramata úchvatné. Všichni na palubu, plachty vzhůru a na zdraví! Vyplouváme!

Všeobecně se má za to, že v Americe mají hnusné pivo. Omyl! Jedna z příležitostí, jak se o tom přesvědčit, je právě na okružní plavbě na plachetnici kolem dolního Manhattanu s ochutnávkou piv z menších, poctivých pivovarů z New Yorku a okolí. Vyplouvá se v letní sezoně každou sobotu a neděli v pravé poledne a pivoplavba trvá necelé dvě hodiny. Každý víkend se na palubě představuje jiný pivovar z New Yorku a okolí.

pivni plachetnice

Protože pivo se musí zasloužit, plavčíci vyzvali všechny mužné muže na palubě, aby potáhli za jeden provaz a vytáhli plachtu vzhůru. Plachetnice je sice motorizovaná a je schopná pohybovat se i bez pomoci větru, ale: plavíme se na plachetnici, takže už jen pro ten název by se měl vítr do plachet pořádně opírat. A po práci legraci a už se rozlévá první z celkem pěti vzorků. Komu by se to zdálo málo, nemějte strach. Do plastových pohárků se na ochutnávku nalévá poměrně velkorysé množství. Není to jen pár kapek chmelového moku jako při ochutnávce v supermarketu. Co se týče občerstvení, na palubě vás čeká bufet se sýry, salámy, oříšky, krekry, sušeným ovocem a dalšími dobrotami. Neustále se doplňuje, což jsme zprvu netušili a na bufet se s mým drahým vrhli jako kobylky.

pivni plachetnice

Při loňské plavbě jsme ochutnali pivo z newyorského židovského pivovaru Schmaltz. Názvy všech piv této značky jsou slovní hříčky s židovskou tematikou: He-brew Ale, Jew-bilation Ale (Jejich nejsilnější pivo; každý rok existence pivovaru se přidává procento alkoholu a pivovar je na scéně už asi patnáct let. Pak se nedivte, že vaše pivo je cítit jako tvrdý alkohol a má i takové účinky). Letos se během plavby představily dva pivovary: Lake Placid a Keegan Ales, které na plachetnici zastupovaly rázné hipsterky.

pivni plachetnice

Trasa není okružní plavbou kolem celého Manhattanu: loď poklidně brázdí vody v dolní části manhattanské zátoky, kde se stékají řeky Hudson a East River. Nebojte se, že byste byli ochuzeni o exkluzivní pozadí pro vaše fotografie. Budete mít nádherný výhled na finanční čtvrť s Freedom Tower, Battery Park, Governors Island, imigrantský Ellis Island, Liberty Island se Sochou Svobody. Pokocháte se Brooklynským mostem i panoramaty New Jersey, Brooklynu a Staten Islandu.
Hledáte-li originální aktivitu během návštěvy New Yorku, plavba s ochutnávkou piva je pro vás jako dělaná. Klasická turistická atrakce s přidanou hodnotou, skvělou atmosférou nejen díky chutnému pivu, ale i ochotným barmanům a sympatickým námořníkům.

 

plavba na plachetnici Clipper City s ochutnávkou piva @ New York