Tata Bojs, kapela z pražské Hanspaulky, slaví v Centru současného umění DOX 30 let své existence. Pro své fanoušky si Tata Bojs naplánovali několik narozeninových koncertů a výstavu mapující kapelní historii, o které si můžete přečíst zde.

Nový multifunkční sál DOX+ se na dva večery proměnil v útulný obývací pokoj. Obývák, ve kterém své návštěvě Tata Bojs zahráli skoro-akusticky. Koncert byl sice avizovaný jako akustický, kapela se ale elektrického hraní úplně nezřekla. V případě Tata Bojs šlo spíš o akustické nastavení mysli než o nefalšovanou Portu. Každopádně pohled na sedícího Mardošu je opravdu unikátní a je potřeba dodat, že sedět celý koncert nezvládl ani Mardoša, ani diváci.

Scéna byla velmi dobře navržená, dojem obývacího pokoje byl dokonalý. Sál byl perfektně nazvučen, jednoduché, promyšlené osvětlení dotvářelo celkovou atmosféru koncertu.

Tata Bojs během dvou a půl hodinového vystoupení zahráli průřez skladeb své třicetileté tvorby, jak se od narozeninového koncertu očekává. Kromě písní, které se objevují pravidelně v koncertních playlistech, se k posluchačům dostaly i skladby méně hrané. Některé známé pecky se představily ve velmi speciálních úpravách. Například Tanečnice v trampské verzi Osada zaplněný sál skvěle pobavila.

Koncert se nesl v komorní a přátelské atmosféře. Tata Bojs jsou se svými fanoušky naladěni na stejnou vlnu, radost z hraní i poslechu byla téměř hmatatelná.

Kapela odehrála fantastický koncert, pro mě jeden z největších hudebních zážitků posledních let. Jsem rád, že si „Tatáči“ našli na toto ohlédnutí čas, 30 let působení na hudební scéně za to určitě stojí.

 

Tata Bojs @ DOX+, Praha