- Reklama -

Umění je v dnešní době široký pojem a zahrnuje velkou škálu přístupů. Uměním už dávno nejsou jen obrazy na stěnách v galeriích, ale i na těle, jak dokazuje 13. ročník Tattoo Session Silesia, který proběhl 6.-7. října v Opavě.

Pořadatelem této show byl tetovací salon Bekus Art Style, který díky tomu dokázal spojit hned několik subkultur. Bylo jedno, odkud jste či co vyznáváte a uznáváte, stačilo jen vaše nadšení pro tetování. A tak událost přitáhla stovky lidí, kteří našli společný zájem v jedné místnosti.

Celý dvoudenní festival se odehrával v kostele sv. Václava, kde byla skvělá tetování doplněná o další kousek umění – ať už šlo o fresky na stropě kostela, nebo přidání několika obrazů od různých umělců.

13. ročník Tattoo Session začal v pátek a trval až do soboty. První den ovládla kotva. Tatéři pracovali na svých výtvorech s tímto motivem celé odpoledne, jen aby jejich dílo bylo dokonalé. Nápadité, kreativní, skvěle propracované a neotřelé.

Nezapomnělo se ani na mladší účastníky, a tak si mohli i děti a další zájemci sami osahat tetovací strojek a zanechat svou stopu na pomerančích. A pokud jste nenašli odvahu se rovnou na místě nechat potetovat, mohli jste si na zkoušku nechat udělat dočasný airbrush.

O doprovodný program obou dnů se postaralo hned několik účinkujících všeho druhu. Pátek zahájilo vystoupení burleskní tanečnice Evy Grambalové, večer pak program ukončilo zavěšení na lano, který ne každý dokázal vydržet (Fly High Tribe Suspension).

Propíchnutá kolena nejsou zrovna pro každého… V sobotu nás pak hned ze začátku potěšil bodypainting, dále swingové vystoupení či parkour exhibition. A na konci večera se o zábavu postarala živá hudba. Kapela Rockin‘ Jackals byla oproti reprodukované hudbě opravdovým oživením.

Na závěr celého festivalu byla k vidění ta nejlepší z nejlepších tetování. Mě osobně nejvíce zaujala mladá tatérka Lilith Urbanczyk. Její styl je plný barev, zvířecích a snových motivů připomínajících akvarelové malby. Takže umění nemusí být jen na plátně, ale třeba i na těle… stačí to umět a milovat.

 

TATTOO SILESIA 2017