Z kůže na plátno a z plátna na kůži. Kdo zná tetování akvarelového mistra Ondrashe, abstrakce jeho děl jej nepřekvapí, avšak nový rozměr tvorba dostala zapojením Radima Kašpárka, který do abstrakce vnáší prvky psychedelie, které nenechají fantazii klidnou.

Autorská spolupráce je vždy velmi zajímavá už co do spojení dvou energií nebo jejich vzájemných prolínání. U Ondřeje “Ondrashe” Konupčíka a Radima Kašpárka jde o tvůrčí duo po této stránce velmi silné. Společně dokázali nejen vyprecizovat know-how jejich jedinečné malířské techniky, ale experimentovat i dál s adjustací a atypickými tvary jejich pláten.

Na výstavě Krev a Akryl můžeme zhlédnout mezní okamžik, kdy tato spolupráce přináší první výstavní sérii, ovšem na poměry současné umělecké scény nezvykle autonomní a vyzrálou. Někdy až psychedelická barevnost a tvarová volnost navíc propůjčuje výsledným obrazům dokonale iluzorní hranici percepce jejich obrazů, kdy může být pro diváky podobná dlouhému dívání se na mraky. Oči se snaží hádat tvary, domýšlet si…

 

výstava Krev a akryl @ Knupp Gallery, Praha