- Reklama -

Francouzský institut pořádá spolu s Ústavem průmyslového designu Fakulty architektury na ČVUT výstavu prací absolventů oboru Průmyslového designu. Na výstavě v prostorách Galerie 35 představuje deset designérů své bakalářské a magisterské práce, které jsou doplněny i o starší tvorbu.

Téměř dvě desítky prací zastupují design v rozličných polohách – od úzce specializovaných návrhů pro zdravotnictví, průmysl a dopravu. Uvidíte zde i volnější tvorbu nebo studie designového nábytku. Samotná instalace sází na kontrast sterilního vysokoškolského prostředí, různorodý přístup výuky jednotlivých ateliérů a tvorby samotných studentů.

vystava CVUT

Práce vznikly v letním semestru akademického roku 2014/2015 pod patronací vedoucích pěti ateliérů – Mariana Karla, Jana Fišera, Jana Jaroše, Martina Tvarůžka a Reného Šulce.

Co by vás mohlo zaujmout?

Pamatujete na klasické plynové vařiče na chalupě? Jedním ze zadání bylo navržení plynového vařiče na propanbutanové lahve pro tradičního českého výrobce Meva. Na výstavě uvidíte tři různé studie vařičů a sami se přesvědčíte, že i u zaběhnutých výrobků lze najít novou nekonvenční cestu.
Za zmínku stojí určitě naslouchadla, která připomínají spíš luxusní šperk nežli hendikep, také mě zaujaly speciálně tvarované dlahy.

Přijďte se podívat na nové designéry!

Francouzský institut v Praze – Galerie 35, Štěpánská 35, Praha 1
Výstava bude probíhat do 17. 10. a poté se bude přesouvat na Designblok
Po-Pá 14-19 hodin / So 10-18 hodin
Vstup zdarma

 

výstava absolventi ČVUT - Průmyslový design @ Galerie 35, Praha