Domů Film Filmové recenze

Filmové recenze

Recenze aktuálních filmových novinek.

Film Kryštůfek Robin (2018): Disneyovka, jak má být

Ačkoli se film jmenuje Kryštůfek Robin, každý se těšil na návrat Medvídka Pú. Tedy, každý... Vyjma těch, kteří si stěžovali na to, že původně britský pohádkový hrdina mluví s americkým akcentem Jima Cummingse, který jej daboval.

Film: Slender Man (2018). Další průměrný horor, který ničím nevyčnívá

V americkém městečku Massachusetts se jednoho večera rozhodnou čtyři kamarádky – Wren, Hallie, Chloe a Katie vyvolat rituálem tajemného Slender Mana.

Dokument Můj neznámý vojín (2018): Molotovův koktejl emocí

„Okupantko, Rusando,“ vyslechne si režisérka filmu Můj neznámý vojín od postaršího 'hrdiny' s jezevčíkem v tramvaji. Jen proto, že onen muž nerozezná ukrajinštinu od ruštiny, a má zrovna pocit, že by měl prokázat svou sílu a bezúhonnost.

Film Equalizer 2 (2018): Černý Mirek Dušín

Už podruhé se Denzel Washington vrací do role bývalého agenta Roberta McCalla. Ve filmu Equalizer 2 je ale v úplně jiné situaci. Už žádný tajný agent, ale úplně obyčejný člověk živící se jako řidič Lyftu.

Film: Jan Palach (2018). Jak upálení jednoho probudilo plamen ve všech

Jan Palach. Kdo by neznal „toho studenta“, který se v roce 1969 upálil na protest proti sovětské invazi do Československa? Robert Sedláček společně s Evou Kantůrkovou vytvořili citlivý film vyprávějící příběh posledních měsíců Palachova života.

Film Temné síly (2018): Děti patří do táborů

Zprvu se zdá, že malou Ruby Dalyovou čeká idylické dětství s milujícími rodiči, ovšem ve filmu Temné síly se vše rychle změní.

Film Mission: Impossible – Fallout. Půlhodina navíc

Skoro 120 minut to vypadá, že Mission: Impossible – Fallout bude jeden z nejlepších akčních filmů roku, který naváže na poměrně povedený předchozí díl. Jenže pak přijde poslední půlhodina, která z toho všeho udělá tak trochu frašku.

Film Plán útěku 2 (2018) aneb Jak propojit bitky

V prvním Plánu útěku se Rayi Breslinovi povedlo nemyslitelné – dokázal utéct z dokonalé věznice zvané Hrobka. Teď už je z něj legenda provozující svou vlastní bezpečnostní agenturu.

Film: Chata na prodej (2018). Hořké zrcadlo nás samých

Vztahy v rodině nejsou nikdy tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Film Chata na prodej dokáže chvílemi nastavit zrcadlo ukazující nás v úhlu, který není ani trochu příjemný.

Film: Mamma Mia! Here We Go Again (2018). Ošatka humoru a melodií

Celé dlouhé desetiletí čekal úspěšný muzikál Mamma Mia! na své pokračování. Mamma Mia! Here We Go Again je konečně tady.
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - HEDR
Kulturio.cz Banner - Fotoexpo 2018
Dny severu 2018 banner