Pokud byste rádi vyrazili na jednodenní výlet, který není nijak fyzicky náročný a bude se líbit dětem, rodičům i prarodičům, zkuste Minieuroland v Klodzku.
Miniaturní park se nachází zhruba hodinu cesty od hranic, nabízí parkoviště zdarma a nachází se na okraji města.

Klasické vstupné stojí 19 zlotých, důchodci zaplatí 17 zlotých, rodinné vstupné činí 60 zlotých a skupinové vstupné se pohybuje kolem 15 zlotých na osobu. Dá se zde platit i českými korunami.

Euroland je malebný parčík, který v současné chvíli čítá více než 40 miniatur slavných staveb z celého světa, zejména pak z Evropy a Dolního Slezska (včetně Kladska a okolí).
Najdete zde Sochu Svobody, šikmou věž v Pise, Pražský orloj, Eiffelovu věž, palácový komplex Zwinger, pařížský Vítězný oblouk a řadu dalších zásadních pamětihodností.

Areál je malý, projdete ho za necelou hodinu, ale o co kratší prohlídka je, o to větší je z ní zážitek. Dokonale vyrobené miniatury majestátních budov, perfektně upravené okolí: všude návštěvníky obklopují nádherné květiny, stromy, upravené trávníky, teče zde i říčka a nechybí ani relaxační zóna v podobě pohodlných křesel či občerstvení s příjemným posezením, kde nabízí mimo jiné vynikající palačinky.

Náš výlet a zážitky z něj jsme pro vás zachytili pomocí objektivu, pokud se rozhodnete do tohoto malého ráje na zemi vydat, doporučujeme vyrazit hned ráno… z areálu jsme odjížděli kolem poledne a míjeli jsme frontu dlouhou několik kilometrů, která do Minieurolandu mířila a čekala na volné parkovací místo…

Během cesty nezapomeňte také na cestovní pojištění!

MINIEUROLAND @ Klodzko, Polsko