Colours of Ostrava, Hip Hop Kemp, cesta tramvají či ozvěny karantény? To vše, a ještě víc připravili naši fotografové prostřednictvím svých fotoaparátů… 

Intimní tma

V listopadu 2018 jsem v Českém muzeu hudby pocítila, jak je pro fotografa zásadní světlo. Problikávající žárovky sice vytvářely zajímavou a „intimní“ koncertní atmosféru, vyfotit ostrý snímek bylo ale vážně dobrodružné. Uf, uf, na téhle fotce byl Ryan Karazija konečně vidět a – dokonce – byl i ostrý! 

Listopadová Letná

Na Letnou se mi v listopadu minulého roku vůbec nechtělo, byl to takový ten líný den, upravovala jsem fotky a pila v klidu čaj. Chvíli před druhou jsem ale uslyšela volání doby – tohle už se nemusí opakovat – vzala jsem foťák a vyrazila vstříc přeplněnému metru. Na téhle fotce je podle mě všechno, co 16. listopad 2019 utvářelo. Česká vlajka, odhodlaní lidé a všude přítomné placky Milionu chvilek. 

Pot

Občas se člověk u focení fakt zapotí. Ale většinou se zapotí spíš kapely na pódiu. Tahle fotka z října minulého roku, na které je frontman kapely Airbourne Joel O’Keeffe, je toho důkazem. Ty kapičky v levé části fotografie nejsou zrnění. Je to pot. A tak už vím, co to znamená „být opravdu blízko“.

Cesta tramvají

Focení s analogem je hodně jiné. Pokus – omyl, omyl, omyl. Když se ale fotka povede (a povede se pak i zvětšit při intimních schůzkách v temné komoře, viz moje Rande s analogem), je to radost a napětí, jaké z digitálních fotek asi nikdy nezažijete. Občas se taky stane, že zapomenete, co jste vyfotili a pak to objevíte až v temné komoře. Třeba jako tuhle fotku z ranní cesty tramvají.

Červená stužka

„Walk slow and low on a tightrope / Hope it lasts but you know, you never know“ zpívala LP v červenci 2018 ve Foru Karlín, kolem sebe motala červenou stužku a já v tu chvíli zmáčkla spoušť. Nic víc. Ale tahle fotka je pro mě rozhodně jedna z těch „nezapomenutelných“.

Ozvěny karantény

Březen, duben i květen roku 2020 se do našich pamětí zapíšou jako nezapomenutelné samy o sobě. Na téhle fotce je to, co definuje život „běžných lidí“ v těchto měsících – zavřené hospody… 

S láskou vzpomínáme i na Colours of Ostrava a Hip Hop Kemp