- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Vaše newyorská spojka vám dnes přináší kulturní ochutnávku zpoza velké louže. Zalovila jsem ve svém fotoarchivu a našla pár snímků z jedné velmi zábavné pop-up výstavy. Výtvarný umělec Mr. Brainwash nám vymyl mozky a provedl nás svou vizí krásného života.

Na pop-up výstavu pana Brainwashe nazvanou Life is Beautiful jsem v New Yorku narazila čirou náhodou jen pár kroků od Parku High Line. Shodou okolností to bylo cestou z jiné výstavy – přehlídky umění inspirovaného filmy.

Mr. Brainwash

Do té doby jsem neměla tušení, že nějaký Mr. Brainwash existuje a kdo to je. Moje mínus. Brainwash, vlastním jménem Thierry Guetta, je původem francouzský výtvarník a filmař žijící v Los Angeles. Kromě jeho originální tvorby se o něm mluvilo v souvislosti s tajemným Banksym. Ano, objevily se spekulace, že Mr. Brainwash je právě Banksy. Ty se však ukázaly jako liché, přestože jejich díla se zdají být v lecčem podobná.

Mr. Brainwash

Na základě mých dojmů z výstavy Life is Beautiful si troufám říct, že tvorba Mr. Brainwashe nastavuje zrcadlo popkultuře a na nikom nenechá nit suchou, ať už je to Albert Einstein, Nicki Minaj, Mickey Mouse nebo Caitlyn Jenner. A to všechno činí velmi zábavnou, barvitou formou koláží, skulptur a dalších uměleckých objektů, která vám, ať chcete nebo ne, vykouzlí úsměv na tváři.

Mr. Brainwash

Dvě věty, které znějí jako klišé, se vám vryjí do paměti po zhlédnutí Brainwashovy tvorby. Možná i díky tomu, že umělec s nimi nešetří, ba právě naopak: tyto fráze jsou středobodem jeho umělecké práce. Takže tady jsou: život je krásný a láska je odpověď. Užijte si ochutnávku díla Mr. Brainwashe v naší fotogalerii.

 

Mr. Brainwash @ New York, USA

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut