Máte chuť na něco výjimečně dobrého, ale docházejí vám nápady? Připravte si výtečné, zdravé menu plné lehkých chutí se šťavnatým ovocným podtónem. Těstovinový salát s cizrnou a melounem, ovocný salát s medovou zálivkou, pěna z melounu s kokosem a melounová limonáda s mátou a tymiánem udělají radost malým i velkým v parných dnech i ve chvílích, kdy si potřebujeme připomenout léto. 

O zdravou složku plnou sladké chuti se postarají melouny Bouquet. Své pevné místo v kuchyni našly také díky tomu, že vyrostly bez pecek. Starou metodou křížení odrůd vypěstovali farmáři ve Španělsku lahodné ovoce, které zazáří ve slaných i sladkých receptech a udělá radost i jako rychlá zdravá svačinka. 

Nebojte se kombinovat chutě! Sladký meloun povýší těstovinový salát na novou úroveň. Na přípravu dvou porcí potřebujete:

¼ melounu
100 g těstovin
cizrnu v plechovce
rajčata
jarní cibulku
olivový olej
bazalku nebo tymián na ozdobení
sůl
pepř

Těstoviny uvařte a smíchejte s cizrnou. Přidejte na kostky nakrájený meloun, rajčata a také pokrájenou jarní cibulku. Salát dochuťte pepřem a solí a zakápňete větším množstvím olivového oleje. Na závěr podle chuti ozdobíte bazalkou nebo tymiánem.

Ovocný salát s medovou zálivkou se jednoduše promění ve výtečnou svačinu nebo dezert po obědě. K melounu přidejte ovoce, které právě roste na vaší zahrádce a vytvořte tak neodolatelnou kombinaci! Připravte si:

¼ melounu
balení malin
balení borůvek
mango
mátu
citron
pomeranč
med
skořice

Ovoce nakrájejte nejlépe na stejně velké kousky. Připravte si medovou zálivku: z poloviny pomeranče a citronu vymačkejte šťávu, přidejte skořici a dvě lžíce medu. Tu pak nalijte na salát, který ozdobte mátou.

Pokud se v letních dnech nebudete moct rozhodnout, zda si dát sorbet nebo tříšť, zkuste pěnu z melounu a kokosového mléka. Tato lahůdka překvapí hosty nápaditostí a osvěžující chutí. Vyzkoušejte ji, nebudete litovat! Připravte si na ni:

¼ melounu
kokosové mléko
maliny
kokos
mátu

Smíchejte nakrájený meloun s malinami. Přidejte několik lžic kokosového mléka a kokos. Celou směs vložte do mixéru a rozmixujte. Nechte ztuhnout v mrazáku. Když je směs zmrzlá, přendejte ji znovu do mixéru a lehce promixujte, dokud nevznikne zmrzlá pěna. Servírujte ozdobenou kokosem, mátou a s brčkem.

Pár čerstvých surovin spolu s ledem vytvoří neodolatelnou letní kombinaci. Melounová limonáda s mátou a tymiánem skvěle doplní každou letní grilovačku. Budete potřebovat:

¼ melounu
hrst jahod
čerstvý tymián
½ citronu

Do lahve nakrájejte všechno ovoce a vymačkejte polovinu citronu. Přidejte tymián a zalijte vodou. Nechte v lednici stát alespoň půl dne – voda nasaje jemnou příchuť melounu a jahod. Limonáda je skvělá s ledem uprostřed léta. 

Melouny Bouquet dováží do České republiky společnost Anecoop, která je španělským lídrem v exportu čerstvého ovoce a zeleniny. Firma spolupracuje s více než 70 000 farmáři, jejichž produkty vyváží do více než 60 zemí světa. Celý systém je chráněn ochrannou známkou Naturane s přísnými jakostními předpisy. Více informací najdete na www.nejlepsimelouny.cz.