- Reklama -

Máte slabost pro Prahu a současnou fotografii? Tak si rozhodně nenechte ujít výstavu s názvem Objektivem Pražského fotografa, která se koná do 26. listopadu v Galerii Malostranské besedy.

Velkoformátové fotografie zachycující Prahu

Všechny, které neodradí několik desítek schodů a vystoupají až do zrekonstruovaného renesančního podkrovního prostoru, tak bude čekat odměna, neboť naleznou Prahu doslova jako na dlani. Přirovnání, stejně jako prostor, není vybráno náhodou.

Podkroví vonící dřevem a nacházejí se v budově, která neodmyslitelně patří k pražské historii, v kontextu s výstavou fotografií zachycující Prahu v jejím tichém bytí, tvoří dokonalý kompoziční celek.

Schody na Vyšehrad a z Hradu na Úřad vlády

Schody na Vyšehrad a z Hradu na Úřad vlády Výhledy na Malou Stranu či na Pražský hrad skrze okna nebo z vyhlídky, na kterou se po úzkém dřevěném schodišti lze vyšplhat ještě o pár metrů výše, jsou pak malým bonusem, který dělá tuto výstavu ještě o něco atraktivnější.

Rybář a most

Umění Jiřího Píši, někomu možná spíše známému pod pseudonymem Pražský fotograf, rozhodně tkví ve schopnosti zachytit okamžik a běžným místům tak dává nádech neopakovatelnosti.

Díky tomu pražská zákoutí, která byla fotografy zachycena již tisíckrát, dostávají nový rozměr a ač jsou notoricky známá, přesto vyprávějí svůj příběh v novém světle. Skrze velkoformátové fotografie tak máme možnost přenést se na Vltavu a vychutnat si kouzlo stoupající ranní mlhy či toulat se o samotě prázdnými uličkami metropole.

Galerijní prostor

Pražské střechy se svými komíny, Kampa za úsvitu, pohled na náplavku, schody na Vyšehrad, to vše je Praha zachycená za ranního světla, pohlcená v mlze, tonoucí se v zapadajícím slunci. Jiří Píša rozhodně umí zachytit krásu hlavního města a cvaknutím spouště dokáže vtisknout pomíjivé chvilce nádech nekonečna.