Na první pohled by se mohlo zdát, že Zlín není ideálním místem, kam si zajít do pěkné kavárny na výborné cappuccino a celý zážitek ještě podtrhnout skvělým zákuskem. Když však zákoutí Baťova města prozkoumáte podrobněji, naleznete podniky, do kterých se budete rádi vracet znova a znova – stejně jako já.

1Kafec Zlínský

Kafec Zlínský

nám. T. G. Masaryka 2433, Zlín
www.facebook.com

Kafec je síť kaváren, jejichž jedna pobočka se nachází i ve Zlíně. Minout by ji rozhodně neměl nikdo, kdo chce mít opravdu pod kontrolou, jakou kávu v šálku dostane – můžete si totiž vybrat, zda ji chcete sladší či raději kyselejší. Můžete však zvolit například i výborné chai latte či mošt. A pokud toužíte po něčem k snědku, určitě neodoláte domácím vaflím, nebo některému z nabízených zákusků. To vše v příjemném vzdušném interiéru a s moc milou obsluhou.

2Kavárna Továrna

Kavárna Továrna

Vavrečkova 7074, Zlín
www.kavarnatovarna.cz

Kavárna Továrna už je stálicí, kde byl každý správný Zlíňák několikrát. V industriálních prostorech, kde ze stropu visí holé žárovky a z velkých oken máte výhled na funkcionalistickou architekturu města, se budete cítit jako doma. Pocit spokojenosti podpoří lahodné sladké i slané dezerty a k tomu káva, čaj, limonáda či míchané nápoje, které jsou zde v nabídce.

3Retro

Retro

třída Tomáše Bati 200, Zlín
www.retrobarzlin.cz

Jestli je ve Zlíně místo, kam si zajít na snídani, je to jednoznačně kavárna a koktejlový bar Retro. Interiér stylového amerického bistra je jako vystřižený z filmu, na výběr je jak sladká snídaně v podobě lívanců, tak slaná v podobě vajíček, k tomu džus a neomezené množství kávy. K dokonalosti už chybí jenom kolečkové brusle pro obsluhu. A pokud máte chuť na něco menšího, milkshakem či domácím dezertem také nešlápnete vedle.

4Melk Koffie

Melk Koffie

Jana Antonína Bati 5648, Zlín
www.facebook.com

Jedním z podniků, které se skrývají v budovách areálu bývalého Svitu, je i Melk Koffie. Pokud toužíte po prosluněném interiéru, kde se díky jeho vybavení budete cítit jako na gauči u sebe doma v obýváku, vaše kroky by měly zamířit právě sem. V nabídce je mimo kávy z pražírny v Otrokovicích i spousta bio či raw dezertů, a také chlebíčky – ne však v podobě, na kterou jste zvyklí. Tady si můžete vychutnat chlebíčky třeba rajčatové, řepové, anebo mrkvové.

5KAFÖ

KAFÖ

Potoky 5145, Zlín
www.facebook.com

Malá nenápadná kavárnička, kolem které není tak těžké projít bez povšimnutí. Když ji však objevíte, okamžitě si ji zamilujete. Místa je zde sotva pro osm lidí, to však jenom přispívá k celkové přátelské atmosféře. Obsluha, jež každého vítá se širokým úsměvem, vám připraví od klasických kávových nápojů přes netradiční affogato až po espresso tonic. Spokojený bude i váš žaludek, na výběr jsou totiž i dezerty či avokádový chleba.

6Bistrotéka Valachy

Bistrotéka Valachy

nám. Práce 2523, Zlín
www.bistrovalachy.cz

Bistrotéka Valachy je nový podnik v centru města, který se téměř okamžitě stal velmi oblíbeným. Můžete se zde nasnídat, naobědvat či navečeřet, nakoupit si zdravé potraviny, a pokud vás honí mlsná, tak si dát třeba i něco sladkého. A proč ne zrovna nějakou francouzskou specialitu? Přestože je v bistru poměrně rušno, tento gastronomický zážitek za to stojí.