Filmy a seriály s LGBT tématikou, které stojí za zhlédnutí

58376

20. Sex Education (Sex Education)

Zbrusu nový seriál z dílen Netflixu. Otisova (Asa Butterfield) matka se celkem perfektně orientuje v otázkách týkajících se sexu, a proto si s kamarádkou Maeve zřídí ve škole menší sexuální poradnu, kde se snaží svým spolužákům pomoct s jejich problémy. Tak například Otisův nejlepší kamarád Eric je gay, pochází z křesťansky založené rodiny a neví, jak se s tím vypořádat. Stejně jako Ruthie, která se svou přítelkyní prochází vztahovými problémy.

21. Já, společnice (The Girlfriend Experience)

V průběhu dvou sérií mají diváci možnost sledovat osudy několika amerických žen, které se živí jako společnice. Christine je studentka práv, která jako stážistka pracuje v advokátní kanceláři, během které žije i druhý život. Druhá série popisuje osudy Brii a Anny, která navázala vztah se svoji zákaznicí. Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 2009 však poměrně dokonale popisuje ne tak běžné životy žen, které se živí jako call girls.

22. Grace and Frankie (Grace and Frankie)

Komediální seriál vypráví o dvou ženách – Grace (Jane Fonda) a Frankie (Lily Tomlin), které se nikdy neměly rády a dlouhá léta se sobě navzájem snažily vyhýbat i přesto, že jejich manželé byli nejlepší přátelé.

Tomu je však konec. Robert a Sol jim oznámí, že jsou do sebe zamilovaní, několik let spolu udržují za jejich zády poměr a plánují se i vzít. Grace s Frankie tak nezbývá nic jiného, než si na sebe zvyknout a snažit se vypořádat s touto nenadálou situací.