Filmy a seriály s LGBT tématikou, které stojí za zhlédnutí

56999

10. V jeho očích (The Way He Looks)

Milý a nevinný brazilský film o slepém teenagerovi Leovi, kterého už nebaví, jak se ho všichni v jednom kuse snaží ochraňovat. V tomto období však pozná Gabriela, kluka, do kterého se okamžitě každá holka ve třídě zamilovala, ale jeho nezajímá nikdo jiný než právě Leo. Tomu se snaží pomáhat s úkoly, chodí společně do kina nebo tančí při poslechu svých oblíbených písniček. Gabriel chce zkrátka veškerý svůj čas (a nejen ten) věnovat Leovi.

11. Lovesong (Lovesong)

Americké romantické drama, které režisérka So-yong Kim zahalila do zvláštní melancholie. Sarah (Riley Keough) žije na venkově a i přesto, že jí společnost dělá její dcera, cítí se osaměle. Ale s návštěvou bezstarostné kamarádky Mindy (Jena Malone) jako by znovu ožila. Podniknou společně neplánovaný výlet, kde Sarah postupně zjišťuje, co doopravdy cítí a co ji v životě opravdu chybí…

12. Přihrávka (The Pass)

Britský film Přihrávka je příběhem začínajícím v roce 2006 v hotelu v Bukurešti, kde tehdy devatenáctiletý Jason a Ade čekají na fotbalový zápas, který rozhodne o jejich budoucnosti. Večer se však z hrátek ve spodním prádle promění v něco víc. O několik let později se, dnes už dospělí muži, znovu setkávají. Ade žije ve spokojeném vztahu s mužem a Jason je sice velice úspěšný, zato po rozvodu stále vnitřně nespokojený. Co se stane, když se po deseti letech znovu setkají v hotelovém pokoji v Manchesteru?

13. American Crime Story – Versace (American Crime Story – The Assassination of Gianni Versace)

American Crime Story je americký seriál z produkce 20th Century Fox Television inspirovaný skutečnými událostmi, které v minulosti otřásly Amerikou i celým světem. První řada popisuje soudní proces s O. J. Simpsonem. A právě druhá řada, inspirovaná knihou Maureen Orth, se soustředí na život homosexuálního módního návrháře Gianniho Versace, který byl před svým domem v Miami zastřelen sériovým vrahem Andrewem Cunananem v roce 1997.

14. Lip Service (Lip Service)

Heslem tohoto seriálu je sex, lži a pravá láska. Sleduje životy a osudy několika skotských homosexuálních žen ve věku kolem dvaceti let, které během 12 epizod líčí své životy, vztahy a veškeré trable s nimi spojené. Stejně jako většina diváků věřím, že jen budete srovnávat s mnohem známějším televizním hitem The L Word, ale zkuste se tomu vyhnout a dejte bez jakýchkoli předsudků šanci tomuto britskému seriálu.

15. Úplně normální (The New Normal)

Komediální seriál Úplně normální sleduje příběh Bryana a Davida, kteří společně tvoří pár. Oba jsou úspěšní, ale jedna věc jim v jejich šťastném vztahu přece jen chybí. Dítě. Rozhodnou se tedy najít si náhradní matku. Tak poznají Goldie, která se k nim i se svojí devítiletou dcerou a matkou nastěhují. Tím začíná jejich cesta k vysněnému dítěti, která ale není tak hladká, jak si ji představovali.

16. Orange Is the New Black (Orange Is the New Black)

Celý seriálový příběh je založený na námětu knihy Piper Kermanové, ve které popisuje vlastní zkušenost s výkonem trestu. Orange Is the New Black diváky přenese do prostředí litchfielské ženské věznice a popisuje život bisexuální Piper Chapman (Taylor Schilling), která je po letech usvědčena z pašování drog své bývalé přítelkyně Alex Vause (Laura Prepon) a odsouzena k patnácti měsícům za mřížemi. A právě s Alex se znovu setkává v Litchfieldu.

17. Skam (Skam)

Seriál Skam potěší spíše mladší diváky. Vypráví o skupince přátel s běžnými problémy, přičemž se každá série soustředí na jinou z hlavních postav. Třetí série je věnovaná Isakovi, který zjišťuje, že ho přitahují spíše muži a popisuje jeho vztah se starším spolužákem Evanem. Oba musejí řešit svůj coming out a obávají se reakce svého okolí a hlavně svých přátel. Norský seriál se dočkal i několika remaků.

18. Will a Grace (Wil & Grace)

Komediální seriál vysílaný již od roku 1998. Jedná se o vůbec první televizní seriál, kde má jedna z hlavních postav homosexuální orientaci. Vypráví o Willovi (Eric McCormack) a jeho nejlepší přítelkyně Grace (Debra Messing), se kterou společně bydlí. Ti na vysoké škole tvořili pár do doby, než Will potkal Jacka a zjistil, že je ve skutečnosti gay. S Grace však zůstali nejlepšími přáteli na celý život.

19. Husbands (Husbands)

Tento americký seriál by se dal popsat spíše jako série vtipných skečů s homosexuální tematikou. Dohromady v šedesáti kratičkých dílech sledujeme příběh herce Cheekse a baseballisty Bradyho, kteří se rozhodli svou několikatýdenní známost oslavit v Las Vegas. Po divoké noci však zjistili, že se vzali a jelikož si toho stačila všimnout i média, rozhodli se zůstat oficiálními manželi.

✱ Pokračování na další stránce…