Nevíte, kde strávit podzimní dny volna? My pro vás máme pár zaručených tipů, které potěší milovníky přírody, luxusu i marihuany. V následujících řádcích vám doporučíme zámecký luxus, skromnou romantiku, přepych, faunu i přímořskou pohodu.

Zámecký luxus

Pokud na vás padá podzimní deprese a potřebujete si nadstandardně zpříjemnit život, neváhejte ani chvíli a zabookujte si pár nocí v zámeckém hotelu Chateau Herálec.
Tenhle malý zámeček přesně mezi Prahou a Brnem nedaleko od Humpolce je to správné útočiště, kde se dá snadno přežít nevlídný podzim. Místní restaurace Honoria nabízí úžasné podzimní menu, Spa by L’Ocitane vás zahřeje voňavými procedurami a zámecké pokoje s originálním designem využívajícím díla lokálních umělců vás obklopí pohodou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

Romantika v srdci Vysočiny

Pro všechny romantické duše milující přírodu máme tip na úžasné ubytování Na Hájence v obci Karasín přímo v srdci Vysočiny. Nově zrekonstruovaná hájenka nabízí několik útulných pokojů a to i včetně apartmánu s kuchyní, kde si můžete po dlouhé tůře v přírodě uvařit pro zahřátí třeba horký čaj nebo voňavý svařák. Před hájenkou se také nachází útulné ohniště nabízející výhled do širokého okolí, které bezpochyby potěší každého správného trampa.
Podzim na Vysočině je opravdu kouzelný a okolí Karasína nabízí spoustu cílů, kam se můžete vydat na výlet. Je zde například opevněný kostel sv. Michaela archanděla z 13. století v obci Vítochov, zřícenina hradu Zubštejn, malebné městečko Vír a samozřejmě také úchvatný hrad Pernštejn.

Přepych i příroda

Každý, kdo se nemůže rozhodnout, jestli by chtěl svoji podzimní dovolenou strávit v luxusu nebo v přírodě, by měl zamířit do Mariánských lázní. Tohle lázeňské město v Západních Čechách svým návštěvníkům nabízí jak odpočinek v podobě přepychových lázní a nenáročných procházek po zdejších kolonádách, tak i velký výběr turistických tras vedoucích přilehlými lesy prošpikovanými minerálními prameny.

tipy na dovolenou - Mariánské LázněMariánské Lázně (autor fotografie: Georg Denda, Creative Commons)

Kouzlo podzimního listí i divokých poníků

Pokud vás to na podzim táhne za hranice, zkuste objevit krásy britského národního parku New Forest, který se nachází v hrabství Hampshire a jenom 150 km od Londýna. New Forest vás bezpochyby okouzlí svými podzimními barvami a také tím, že zde můžete potkat naprosto nefalšované divoké poníky. Tady nenajdete žádné ohrady ani ploty, poníci se prostě budou pást ve vaší bezprostřední blízkosti.

tipy na dovolenou - New ForestNew Forest (autor fotografie: Carlesmani, Creative Commons)

Jamajská pohoda

Sluníčko, teplo a nicnedělání jsou přesně ty věci, které nám v podzimních měsících bytostně scházejí. Najít je ale můžete uprostřed Karibiku na tom nejpohodovějším ostrově ze všech – na Jamajce.
Náš tajný jamajský tip je Treasure Beach na jihu ostrova, kde na písečných plážích a za doprovodu vůně marihuány a reggae rychle zapomenete na podzimní plískanice. Tahle dovolená má ale ten problém, že se vám dost možná nebude chtít zpět do podzimní ČR.