Další měsíc je za námi, a proto přišel čas na novou dávku nejlepších klipů měsíce. Listopad k nám byl štědrý a dočkali jsme se mnoha novinek od populárních interpretů. Někteří k nám v příštím roce zavítají, tak máme alespoň ochutnávku toho, co nás čeká.

Barbora Poláková – Po válce

Bára v březnu vydá své druhé album, a proto přišel čas na první singly z nové desky. V písni přirovnává rozchod ke stavu po válce a depresivnímu tématu odpovídá i klip, který se odehrává v podzimním lesním prostředí. Co ale už zpočátku zaujme, je způsob děje. Ten se totiž odehrává pozadu. I díky tomuto prvku byl klip náročný na výrobu, což Bára sama potvrdila. Neváhala se v klipu podrobit změně účesu a přímo na place si ostříhala vlasy. Doopravdy. Za toto video klobouk dolů!

Harry Styles – Kiwi

Všechno, co se vám může zdát roztomilé, ve videoklipu najdete. Děti, sladkosti, Harry Styles, nechybí ani štěňátka. Zdá se vám to jako mix, který nemůže fungovat? Omyl. Sladké dětičky v oblecích se neváhají zapojit do války s cukrovinkami a ani Styles se štěňátky je nezastaví. Poměrně překvapivý klip, který skvěle doplnil novou tvorbu Harryho Stylese. Pryč jsou doby Harryho a One Direction.

Ed Sheeran – Perfect

Co klip, to skvost. Opět nádherná práce. Tento klip má možná až příliš romantických prvků, přesto to stále uneseme. Letmé pohledy začínající lásky, večeře, tanec a polibek pod noční oblohou, koťátko… Přitom jsou ale přidané krásné prvky, které dělají klip jedinečným. Především pracuje s nádherným horským prostředí, které dotváří takovými maličkostmi, jako je noční jízda se světlicemi na hůlkách. Koho zajímá, jestli Ed umí lyžovat, v klipu najde odpověď.

alt-J – Pleader

Esteticky úžasně udělaný klip. Díváme se na malý šestiminutový film, který svým dějem upoutá. Stává se, že u takto dlouhých klipů máte problém udržet pozornost. Tady se ale neodtrhnete. Hudba dokonale vystihuje atmosféru a vše dotváří k dokonalosti. Píseň si snad budeme mít možnost poslechnout i naživo v únoru na koncertě alt-J ve Foru Karlín.

Thirty Seconds To Mars – Walk On Water

Tento klip zachycuje dění 4. července 2017, kdy Amerika slaví jeden ze svých nejdůležitějších svátků, Den nezávislosti. Jared Leto přišel s ambiciózním projektem A day in the Life of America, který zahrnoval filmování ve všech padesáti amerických státech, v Puerto Rico a D.C. v tento den a účastnilo se na něm přes deset tisíc lidí. V klipu je jen malá ukázka. Můžeme očekávat i dokument, jehož režie se ujal Jared osobně. Tento projekt je i důležitou součástí turné, v rámci něhož k nám zavítají v dubnu.

Paramore – Fake Happy

Skladbu Fake Happy z nejnovějšího alba Paramore After Laughter (recenzovali jsme zde) jste mohli slyšet na letošním ročníku Rock for People (připomenout si festival můžete zde). Na poslech veselá písnička s poněkud depresivním textem o předstírání štěstí. O tom je i klip. Lidé v klipu mají místo obličeje obrácené smajlíky, které právě tuto přetvářku představují. Kolem nich se New Yorkem protančí zpěvačka kapely Hayley Williams.

Green Day – Back In The USA

Green Day přicházejí s novým albem God’s Favourite Band plného jejich největších hitů, k tomu s duetem Ordinary World s  Mirandou Lambert a úplnou novinkou Back In The USA. K ní je i následující klip o americkém snu. Ten ale zkazí brýle, které vidí svět v pravých barvách. Černobílý nářez, tak jak jsme od Green Day zvyklí.

AWOLNATION – Passion

Další z interpretů, kteří se u nás příští rok objeví, a opět v dubnu. AWOLNATION přicházejí s novu deskou Here Come the Runts, která se na pultech objeví v příštím roce. K novince z alba Passion vytvořili zajímavý klip s neobvyklým hlavním hrdinou. Tím je tělesně postižený muž, kterého ani zdravotní omezení nedonutí vzdát se jízdy na skateboardu. Triky pro něj nejsou žádný problém, i když sem tam to trochu zabolí. Nic není nemožné, když se chce. Stačí vášeň.

Sia – Santa’s Coming For Us

Pokud jste to ještě nezaznamenali, což silně pochybuji, Vánoce nemilosrdně klepou na dveře. Sia se zařadila mezi mnoho dalších interpretům, kteří vydali své vlastní vánoční album. Everyday Is Christmas vyšlo 17. listopadu a Santa’s Coming For Us je jeden z jeho hlavních singlů. V klipu je obsazena plejáda známých herců a díky nim si můžeme užít krátkou podívanou na pravé americké Vánoce.

P!nk – Beautiful Trauma

Nádherné kostýmy a dekorace vystřižené jak z 50. let minulého století v Americe. Hlavní role manželů si střihla P!nk s Channingem Tatumem a nebojí se zabřednou do klasických párových stereotypů. I když s nimi evidentně moc spokojeni nejsou. Oba hlavní herci jsou známí svým tanečním nadáním, které i zde zužitkovali. Klip se dá shrnout dvěma slovy – krásný kýč.

 

Úvodní fotografie: Barbora Poláková (Autor: Petr Kurečka)