- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Věčně opilý a nerudný vědátor Rick Sanchez a jeho přihlouplý vnuk Morty jsou zpět a s nimi i divoká intergalaktická dobrodružství, během kterých se dostanete na místa, o nichž se vám ani nesnilo. Nemluvě o šílených nápadech. Vzpomínáte na Ricka a jeho přeměnu v nakládanou okurku? Nebo přemnožení Meeseeksů? Jeden by nevěřil, co dokáže vymyslet lidská mysl. Pojďte si připomenout nejlepší epizody seriálu Rick a Morty.

Rickova kyselá okurka: řešení všech problémů

Snad žádná z epizod Ricka a Mortyho nebyla tak velkou inspirací pro tvůrce memů jako třetí díl třetí série s názvem Pickle Rick. Není se čemu divit. Nic ujetějšího a podivnějšího, než proměnu Ricka v kyselou okurku, jen tak neuvidíte. Tenhle díl ukazuje, že si starý dobrý Rick poradí v každé situaci. Třeba i jako okurka. Takže už si nelamte hlavu, jak se vypařit z rodinné oslavy nebo terapie a inspirujte se kreativitou Rickova geniálního mozku.

Vzpoura Meeseků

Smíchejte kapku neobvyklého humoru se špetkou metafyzických konceptů a voilà – objeví se vám pátý díl první série Meeseeks and Destroy. Meeseeci se do naší historii zapíšou stejně jako Gremlini nebo Ewoci. Nejsou sice nijak roztomilí, ale řekněte, kdo z vás by doma nechtěl mít nějakého toho pana Meeseekse – aspoň do chvíle, než se všechno tak trochu zvrtne. A věta „I´m Mr. Meeseek, look at me!“ je novodobá hymna všech geeků unavených z neustálého opakování „I am Batman.“

„Jsi tak hloupý jako pytel s pískem.“

Hned první díl třetí série se vryl do paměti nejednoho fanouška. Pamatujete na závěr tohoto dílu, kdy – spoiler alert – Rick vyzývá, aby se vrátila sečuánská omáčka k McNuggetům? McDonald’s na tohle velmi „nenápadné“ volání o pomoc tvůrcům odpověděl. V den premiéry dílu The Rickshank Redemption fastfood zaslal láhev omáčky producentovi Justinovi Roilandovi. Možná to není úplně top díl. Sami ale musíte uznat, že to je díl, který jen tak z hlavy nevymažete.

Pan Kadiprdelka

Přemýšlíte, který díl obsahuje vše, co na seriálu Rick a Morty zbožňujete? Total Rickall (S2E4) je jasným kandidátem. Chytrý humor, který se tváří hloupě, emocionální drama a mix nejrůznějších, perfektně propracovaných charakterů a postav – to vše v pouhém jednom díle. Každá jeho minuta překypuje vtipy a geniálními nápady, na které člověk dokáže jen nevěřícně zírat. Ještě stále sedíte v úžasu a přemýšlíte, jak je vůbec možné, že tohle dokázal vyplodit obyčejný lidský mozek?

Romantika ve stylu Ricka a Mortyho

Většinu nejlépe hodnocených dílů Ricka a Mortyho spojuje ostrý zvrat někde v průběhu příběhu. Jinak to není ani u závěrečného dílu druhé série. The Wedding Squanchers začíná jako bezstarostná oslava, do které však pomalu a rychle proniká špetka zmatku. A tak to, co se ještě před chvílí jevilo jako poklidná akce, se záhy mění v chaosem zmítanou směsici bizarních událostí.

Fanoušci se shodují na jednom: lepší ukončení série už ani vymyslet nešlo. Pořádně ujeté ale zároveň důstojné rozloučení. Takže další slova chvály na bedra autorů!
Už vám začali tihle dva podivíni chybět? Zatlačte slzu v oku a radujte se! Rick a Morty se vrací na televizní obrazovky. Sledovat můžete rovnou dva díly, a to na Prima Comedy Central po půlnoci od 3. února.

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut