7 tipů na seriály, kde se nemluví anglicky, aneb Me vas a comer el Conõ

1218

Americká, potažmo britská produkce má svých seriálů plno a občas se kvůli tomu zapomíná na ostatní cizojazyčné série, které je svou kvalitou mnohdy převyšují. Dnes jsme pro vás vybrali sedm seriálů, kde se nemluví anglicky, a i tak si mezi fanoušky dokázaly vydobýt silnou popularitu.

La casa de papel (Papírový dům) 

Seriál španělské produkce, který si rychle získal srdce milionů lidí po celém světě, se letos dočkal již čtvrté série. Muž, přezdívaný Profesor, dá dohromady partu lidí s unikátními schopnostmi, a díky geniálnímu, dlouho připravovanému plánu, se pokusí udělat největší loupež v dějinách Španělska. Seriál, ve kterém si zamilujete příběh, postavy, ale i samotný španělský jazyk. 

Dark

Německá série o cestování v čase letos přinese na Netflix třetí řadu, která by měla být tou nejtemnější. Zamotané drama o malé, zdánlivě bezvýznamné vesnici, kde mizí děti a objevují se neznámí cizinci s podivnými záměry. Každý obyvatel má svoje tajemství a jak se příběh rozvíjí, divák se spolu s jednotlivými postavami propadá do stále temnější spirály plné přetvářky, lží a promyšlených tahů. Nečekaně kvalitní sci-fi, která krom jiného nabízí děsivou vidinu o možnostech cestování v čase a hranice lidské zákeřnosti.

Vis a Vis

Velmi drsný španělský seriál z prostředí ženské věznice, kde je nutná přizpůsobivost a vychytralost, pokud v těchto podmínkách chcete přežít. Macarena, která je obviněna z podvodu, si prochází velmi bolestivým vývojem, zatímco se snaží bojovat za své propuštění, jelikož je přesvědčená o své nevině. Sole se snaží přežít s transplantovaným srdcem. Zulema chce utéct za každou cenu. Kudrnka touží po vážném vztahu. Cikánka miluje Kudrnku. A Goya? Goya chce jen to jediné: „¡Me vas a comer el Conõ!“

Il Processo (Proces)

Italský kriminální seriál, který jistě nadchne všechny milovníky dramatických filmů z právního a soudního prostředí. Napínavý příběh o vraždě, který se velmi rychle promění v osobní záležitost a jediné, co vás bude při sledování mrzet, je to, že není k dispozici více sérií.

Gomorra – La serie (Gomora)

Krimi seriál italské produkce, který se zaměřuje na kruté a nebezpečné podsvětí Neapole, kde se v jejích temných zákoutích ukrývá zločinecká organizace Camorra. Příběh o válce gangů, který byl natočen podle románu Roberta Saviana, je chladný a mnohdy až palčivě realistický. 

Las chicas del cable (Holky na drátě)

Pokud máte rádi výlety do minulého století, určitě vás potěší španělský seriál Holky na drátě, který letos přinesl již pátou řadu. Ústřední příběh se motá kolem čtyř žen, které pracují v národní telefonické společnosti, a přitom řeší své vlastní problémy, vztahy i přátelství. Seriál velmi umně vykresluje kulturu a složitosti období 20. let minulého století.

Élite (Elita)

Španělé v posledních letech se seriály opravdu čarují a mnoho jejich tvůrčích příspěvků je velice originálních a zajímavých. Výjimkou není ani drama Elita, které se zaměřuje na tři studenty soukromé školy. Bohužel brzy dojde ke střetu s bohatšími vrstevníky, což vyvrcholí vraždou a divákovi se dostane napínavého příběhu ze školního prostředí, který letos dostal třetí sérii a na příští rok chystá čtvrtou.