- Reklama -

Jedna z největších a nejzásadnějších módních akcí v České republice byla oficiálně zahájena. Tentokrát organizátoři týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW) nechali své hosty nahlédnout do luxusního komplexu karlínské Invalidovny, která s sebou přinesla ojedinělou atmosféru.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week zahájila páteční show jedné z nejnadanějších českých návrhářek, Zuzany Kubíčkové. Její vize ženskosti tak alespoň na jeden večer proměnila prostory historické Invalidovny ve výkladní skříně plné nadčasových kousků, a to zejména multifunkčních sak. 

DEN PRVNÍ

Umělecký průmysl aneb Když je móda na hraně

Úvodní přehlídka patřila studentům Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM. Ti se jednoznačně drželi tématu udržitelnosti a ekologického zpracování materiálu, které skloubili s výstředností. Pokud tedy toužíte vystoupit z davu, jasnou volbou by mohly být polštářové šaty, barevná trička nápaditě svázaná do jednotlivých looků nebo kousky z převzorovaných hedvábných šátků. Usedlejší typy pak rozhodně potěší tmavé pleteniny. Ovšem pozor na boty, na ty se v této kolekci klade velký důraz.

Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz

Kromě českých a slovenských návrhářů na letošní ročník MBPFW zavítala čtveřice mladých talentů až z Japonska. Extravagantnost se streatwearovým nádechem BFGU rozhodně není cizí, a tak českému publiku představili něco málo ze zahraničních trendů. Barevná neohroženost v podobě žluté a růžové, vrstvení nebo asymetrické střihy. Nic z toho však nepřekoná černo-červené multimateriálové košilové šaty s krajkovou maskou, černým kloboukem a vysokými kozačkami. 

Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz

Značka IMRECZEOVA se již několik let vyznačuje jednoduchostí a neformální elegancí nepřesahující hranici klasiky. Nikoho tedy nepřekvapí kombinace svislých pruhů, bílé a černé vystřídané jasnými odstíny bordó, zelené nebo okrové. Zkrátka minimalismus v pravém slova smyslu. Jednobarevná lehká kimona, klasické střihy volnočasových šatů nebo kalhotových kostýmků, také však neokázalá dlouhá rudá parka, vše s dokonale propracovanými detaily.

Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz

Odvážný Krnáč vs. Kováčikova elegance

Lukáš Krnáč vnímá módu odvážněji než jeho předchůdci. Ze všeho nejvíce vsadil na extravaganci a jeho modely jsou jako stvořené pro lidi, kteří se nebojí ukázat kousek kůže, což potvrdil hned prvním modelem hlásajícím ‚LET’S TALK BUSINESS‘. Výjimkou nebyly ani černé šaty odhalující ňadro nebo saténové přiléhavé šaty s nekonečným rozparkem. Méně odvážné kousky pak doplnil trendy tylem v barvě oranžové a fialové. A co teprve modelky nesoucí na zádech model ženské siluety? Geniální!

Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz

Naprostým protikladem se může zdát práce Michaela Kováčika. Již několik sezón sází na eleganci, minimalismus a nadčasovost v zemitých odstínech hnědé, bílé nebo černé. Co se týče barev, sází na klasiku. To však rozhodně neplatí o volných střizích držících se na módním poli již několik sezón. Dlouhá oversized sáčka, splývavé saténové kalhoty nebo šaty inspirovány ženami, které nemají míry modelek. Velkou pozornost rozhodně přitáhly černé návleky suplující kozačky.

Velkolepý večer zakončila Tereza Vu se svou kolekcí luxusního ručně šitého spodního prádla. Tentokrát více než na cokoliv jiného vsadila na koncept, který mimo jiné promítla do barevné škály od béžových odstínů až po přitažlivou černou. Kreativní zpracování krajek a saténu pak doplnila přehozy z lehkých barevných průsvitných materiálů s drobnými kamínky připomínající kapky rosy na pavučině. Nebe na těle takřka pro každou ženu různých tvarů. 

✱ Pokračování na další stránce…

MBPFW SS 2020 (31. 8. 2019)