- Reklama -

Haly 13 a 40 v holešovické Pražské tržnici praskaly poslední listopadový víkend ve švech. Probíhal zde totiž další Prague Fashion Market s podtitulem Nespolíhej na Ježíška. Tyto trhy se zde konají již několik let, letos se jich zúčastnilo přes dvě stě prodejců z oblasti módy, šperků nebo designu.

Součástí akce byl i bohatý doprovodný program, bloggers eventy nebo módní přehlídky, na nichž modelkami byly ženy z řad zákaznic. Bylo opravdu z čeho vybírat, my vám odhalíme, co nejvíc zaujalo nás. Pokud jste smutní, že jste akci propásli, nebuďte, protože 18. a 19. prosince se koná další s názvem Butique Market.

BeWooden

Parta mladých nadšenců, kteří se rozhodli pojmout styl jinak. A tak začali tvořit motýlky, manžetové knoflíčky a peněženky ze dřeva. Nevím, zda byli s tímto nápadem první na trhu, z řad výrobců dřevěných produktů znám však jejich tvorbu nejdéle a musím obdivovat jejich jemnou práci a smysl pro detail. Koupit si můžete motýlka samostatně (na výběr jsou pánské i dámské), nebo v sadě s manžetovými knoflíčky.

PFW - BeeWooden

fifle

U šperkařky fifle mě nadchly brože ve tvaru liščí hlavy z borové překližky a plexi. V jejím stánku toho k vidění bylo ale mnohem víc. Náušnice nejen v podobě králíků, ale i různých geometrických tvarů, náhrdelníky a spoustu dalšího. Třeba sušené kvítí v plexi krychli jako náušnice, ale i jako přívěšek na krk.

PFM - fifle

kaš-mi-daš

Stylové papírnictví se specializuje na východoasijské papírenské zboží, sortiment tvoří zejména ilustrované notesy, diáře a poznámkové bloky. Vzorů mají nespočet, na Prague Fashion Marketu se ale vytasili se dvěma hlavními – Le Petit Prince a Alice in Wonderland. Stánek tím pádem nešlo přehlédnout a už vůbec nešlo se nezamilovat do kvalitního zpracování a originálního designu jednotlivých kousků.

PFM - kas-ma-das

JaneBond

JaneBond, to jsou puntíky, kam se podíváš. Všech velikostí i barev. A na šatech. To zkrátka chceš. Teda, pokud jsi dáma, která má ráda tento styl šatů. Ale nejen puntíkaté šaty v tomto stánku byly k mání. Krásné plesové, zlaté s černou krajkou, červené koktejlky, šedé korzetovky, výběr až oči přecházely. Koho jsem nalákala, běží do obchodu ve Francouzské ulici.

PFM - janebond

Pěna dní

Musím přiznat, že tato značka mě zaujala hlavně kvůli svému názvu, který se shoduje s mým nejoblíbenějším románem Borise Viana. Prodejci však nenabízeli lekníny, ani žádnou jinou formu nákazy. Naopak, nabízejí očistu těla i ducha. Jejich zboží tvoří totiž přírodní ručně vyráběná mýdla, balzámy, parfémované pěny do koupele a další přírodní kosmetika.

PFM - pena dni

Lovemusic

Jednoho z organizátorů Prague Fashion Marketu (druhým je Plazmalab) jsem nemohla vynechat. Designéři této značky tvoří od šperků přes oblečení po diáře a nástěnné hodiny. Díky velkému množství návrhářů je výběr takřka nekonečný. Šperky různých stylů, různě zpracované. V nabídce naleznete elegantní náušnice ve stylu Alfonse Muchy, ale i holčičku a chlapečka (každý do jednoho ucha) v podobě, v jaké je čekáte jen na dveřích od toalet. A tak je to i se vším ostatním, co u nich objevíte.

PFM - lovemusic

Čarbičková design

Mladá designérka dělá šperky, které jsou charakteristické tím, že jsou dělané z pastelek. Zároveň jsou také jedinými výrobci šperku z pastelek od roku 2010… Hravé a barevné, ale co nás u této slečny zaujalo více, jsou květinové čelenky. Od tenkých a decentních po masivní, které zakryjí půlku hlavy, a vy máte pocit, že vypadáte jako carevna. Pro nadcházející plesovou sezónu jistě zajímavý doplněk, mějte však na paměti, že méně je někdy více. Ačkoli jako carevna se člověk necítí každý den, to je taky fakt…

 

Prague Fashion Market, podzim 2015