- Reklama -

Po odchodu Vojtěcha Václavíka svěřila pražská restaurace Hergetova Cihelna kuchyni hned dvěma šéfkuchařům – Petru Laštovičkovi a Janu Strnadovi. Ti již v lednu vypustili degustační „sneak peek“ menu, z něhož se několik nejoblíbenějších pokrmů dostalo v lehké úpravě i do toho jarního.

Autorka fotografie: Lenka Lesenská

Jedním z jídel, který měli hosté možnost ochutnat již v průběhu zimy a zachutnal jim natolik, že si vysloužil své místo i ve stávajícím menu, je hovězí tatarák zjemněný smetanou a dochucený kaviárem. Dalším z předkrmů je ceviche (způsob přípravy syrové ryby marinováním v citronové šťávě) z lososa dochucené chilli s avokádovým pyré a wontonovými krekry.

Autorka fotografie: Lenka Lesenská

Teplé letní počasí nahrává spíše čerstvým osvěžujícím salátům než horkým polévkám, čehož si jsou vědomi i v Hergetově Cihelně. Můžete si zde tak vychutnat netypickou kombinaci vodního melounu s černými olivami, rajčaty a sýrem feta, vše ještě dotažené bylinkami – bazalkou a mátou. Podle šéfkuchaře Jana Strnada pochází inspirace k tomuto salátu zpoza baru, a to v podobě ovocného Mojita.

Autorka fotografie: Lenka Lesenská

Mezi hlavními chody najdete pečeného candáta, kterého na talíři doprovází restované broccolini, mrkvové pyré a omáčka z hnědého másla. Jemné rybí maso tak doplňuje řada výrazných chutí. Ještě bohatší a na chutě pestřejší pokrm představuje jehněčí květová špička, kterou zde připravují v arabském stylu s jogurtem a kořením ras el hanout, pečeným lilkem, cizrnovým pyré a granátovými jablky. Jste-li fanoušky kořeněných arabských pokrmů, pak je pro vás tento pokrm jako dělaný.

Autorka fotografie: Lenka Lesenská
Autorka fotografie: Lenka Lesenská

Pokud byl salát inspirován Mojitem, pak předlohou pro dezert musel být další ikonický rumový koktejl, Piña Colada. Jako sladkou tečku zde během letního období servírují ananasové carpaccio s kokosovou zmrzlinou a maracujou.

Autorka fotografie: Lenka Lesenská

Dostali jste na některý z pokrmů nového menu chuť? Pak neváhejte a vyrazte do Hergetovy Cihelny. Během letního období si pak vychutnejte jídlo i víno na terase, z níž je krásný výhled na Vltavu.

 

RESTAURACE: HERGETOVA CIHELNA

Cihelná 2b, Praha
www.cihelna.com