Módní trendy se často střídají jako aprílové počasí, obvykle co je módní na podzim, není módní v zimě. To je skutečnost, se kterou se asi většina z nás během listování lifestylovými časopisy setkala již mnohokrát. Nicméně i tak větší část průměrné populace módní trendy pravidelně nesleduje a různých módních odchylek mezi jednotlivými ročními obdobími si často ani nevšimne.

Proto je více než zajímavé sledovat, jak často se setkáváme s různými formami body-shamingu, a to i v profesionálním módním prostředí, za všechny vzpomeňme kampaň české značky Dedoles. Na jejich fotografiích se objevily modelky s mírami překračujícími ono pověstné trio 90-60-90 a hned se na jejich sociálních sítích objevilo mnoho hanlivých narážek z řad potencionálních zákazníků.

Tak jako móda se ale i doba značně proměňuje, v ženském prostředí se již často můžeme setkat s body-positivity osvětou a různými „plus-size“ hnutími. Zřejmě proto i značka Dedoles zvolila trochu jiný typ modelek a nejsou zdaleka jediní, podobný trend už převzaly větší módní domy jako například Reserved, H&M, nebo Sinsay. To, co však platí pro prostředí ženské, neplatí tak úplně pro prostředí mužské. Obecně se o mužském vzhledu nemluví tolik, jako o ženském, je ale třeba si uvědomit, že průměrný muž dnes rozhodně nedosahuje řeckých fyzických ideálů. Přestože přehlídková mola jsou stále zahlcována zejména vyrýsovanými mladíky, velké módní brandy začínají otáčet svou pozornost i k „mužům větších rozměrů“.  

Ačkoliv to trvalo poměrně dlouho, přichází doba, kdy už přestává být nutné schovávat křivky, naopak, je třeba si uvědomit, že každý tvar může být přitažlivý a ve správném oblečení může vyniknout. Je na čase ukázat, že muži dnes už nemusí nosit jen další volné černé tričko. A my přinášíme některé tipy, jak i s korpulentnější postavou ukázat svůj styl. 

  • Nemá smysl nosit veliké vzory, mohou působit zbytečně velikášským a ohromujícím dojmem. Vsaďte raději na klasický modro-bílý proužek v námořnickém stylu. 
    Tlumené barevné tóny vypadají elegantněji a stylověji na všech typech postav. Taková skladba oděvů ale může působit poněkud smutně, vsaďte proto na barevný výrazný doplněk, jako kapesníček či šálu. V zimním období můžete zkusit například barevného kulicha. 
  • Vrstvení je stylovým pomocníkem, který je často doporučován ženám. Zkuste ho také, sáhněte po lehkém tílku a bundě, či jemném úpletu. 
    Zkuste volit topy s výstřihem do V. Tento typ výstřihu sice bývá poněkud opomíjený, ale na mužském těle má jednu velkou výhodu – rozšiřuje ramena. Díky němu budete mít svaly na ramenou i bez desítek hodin v posilovně. 
  • Ukažte svou eleganci! Mezi ženami obecně panuje názor, že muži v oblecích jsou velmi přitažliví. Zkuste jít tedy proti proudu a vytáhněte elegantní oblečení, i když zrovna nevyrážíte do divadla. Nemusíte zrovna hned nosit smoking, postačí například džíny, klasická bílá košile a delší sako. 
  • Pokud si přejete opravdu exkluzivní kousek plný elegance a stylu, zkuste oslovit krejčího, nebo lokálního módního návrháře. Krejčí vám vytvoří dokonale padnoucí outfit. Trochu si připlatíte, ale budete si moci být jistí kvalitou a původem oděvu.