Originální a vtipné reklamy, které stojí za zhlédnutí

4517

Neznám nikoho, kdo by se dobrovolně díval na reklamy. Většina z nás je nejspíš přeskakuje, přepíná programy nebo těch pár minut věnuje svůj čas jiné činnosti. Je tedy až s podivem, že existuje velké množství reklam, které lidé vyloženě vyhledávají. A my si některé z těch nejvtipnějších a nejzajímavějších dnes ukážeme.

Pornhub láká nové ovečky

Reklama na stránku s lechtivým obsahem na to jde nenápadně a je velkým překvapením, jak tvůrci ve výsledku dokázali něco tak morálně rozporuplného proměnit v něco zcela originálního a láskyplného. I když dodnes mi to přijde spíš jako parodie na svou vlastní službu… ale velmi vkusná parodie.

Dwayne Johnson nemá mléko

Co se stane, když si děti nemají čím zalít cereálie? Nezbývá než vyrazit do ulic, kde zrovna nastává konec světa a hledat. Dwayne Johnson zde ukazuje své herecké kvality, dává na obdiv své charisma a celkově to vypadá velice filmově a efektivně. O hodinu déle a mohla z toho být vtipná rodinná komedie o hledání mléka.

Doják 

Dost možná nejkrásnější a nejdojemnější reklamu v historii má na svědomí společnost zajišťující životní pojištění. Spíš než jako reklama se celé video prezentuje jako dramatický a laskavý příběh obyčejného muže. A funguje to na výbornou.

Kevin Hart si tě vždycky najde

Komik a herec Kevin Hart si jednou odskočil do vtipné reklamy na Hyundai, která měla v první řadě prezentovat GPS lokátor a nové možnosti svých vozů. Kevin Hart si ji ale jednoznačně ukradl pro sebe a prezentuje tu především svůj komediální talent a smysl pro situační humor.

Van Dammova roznožka na náklaďácích od Volva

Kdo by tuhle reklam neznal? Jean-Claudův pověstný rozštěp praktikovaný na zrcátkách dvou perfektně vykalibrovaných kamionů si jistě zaslouží zaznamenat pro budoucí generace.

Morgan Freeman vs. Peter Dinklage 

Vzpomínáte si na období, kdy ještě Hra o trůny byla nejpopulárnějším seriálem současnosti a všichni vyhlíželi každou další sérii? Ve stínu toho vznikla i nápaditá reklama, kde si Peter Dinklage a Morgan Freeman dají rap battle o to, který produkt je lepší. A vypadá to velice cool.

Alexa ztratila hlas

Používáte Alexu? Následující vtipná reklama ukazuje, co by se stalo, kdyby Alexa přišla o svůj hlas a tvůrci by rychle hledali náhradu. Jak by se vám líbilo, kdyby na vás řval třeba Gordon Ramsay nebo k vám promlouval Anthony Hopkins?

Ant-Man krade Kolču Hulkovi

Coca Cola je na poli reklamních kampaní velmistr. Původně jsem chtěl vybrat nějakou z jejich vánočních, která na člověka vždy přehodí pohodovou atmosféru, ale nakonec jsem sáhl po jedné, která vznikla hlavně díky celosvětovému úspěchu Marvel filmů. Akční, originální i zábavné. Klidně by to mohli dát jako potitulkovou scénu některého z filmů a nikdo by nic nenamítal.

Terry Crews propaguje Old Spice

Terry Crews je snad nejcharismatičtější herec, který nikdy nedostal pořádnou roli, která by ho vyloženě proslavila. Ale to mu nejspíš nevadí, protože se dost vyřádí i na poli reklamy. Dlouhodobě spolupracuje s firmou Old Spice, přičemž asi největší bláznivinu předvedl v reklamě, kde hraje snad na všechny hudební nástroje jen pomocí svého svalstva. A jako bonus přikládáme celý mix jeho reklam, které prostě stojí za to vidět. 

Mr. Bean má hlad

„Když máš hlad, nejsi to ty.“ Rowan Atkinson předvádí svůj komediální um v krátké reklamě se skvělým zakončení.

Fazole nejsou pro astronauty

Fascinuje mě, jak originální dokáže být reklama na fazole. V hlavní roli typický vedlejší efekt trávení. Však pochopíte, až uvidíte.

Postaráte se mi o Bobika?

Schválně, najde se mezi čtenáři někdo, kdo tuto reklamu nezná? Dle mého se jedná o stejnou legendu jako v případě Kofoly a zlatého prasátka, ale jelikož ta běží v televizi dodnes, připomeneme tu s asijskou kuchyní.

Děti, postrach rodičů

Velice netradiční reklama na kondomy, která se ve své době nebála ukázat to nejhorší, co někdy s péči o děti přichází. Jejich vzpurnost a řev.

Jak jsem se sem dostal? Dlouhý příběh…

Akční přestřelka, plavení v rozbouřené řece, návštěva továrny, a nakonec grandiózní nečekaný zvrat. Prostě reklama, jak vyšitá do našeho výběru.

Jak se mačká kečup?

Člověk by si měl dávat pozor na to, co říká. Hlavně, když se míchá sex a kečup.

Dej mi tablety a volej Zadara!

Čas od času se zadaří i na českém písečku. Příkladem může být kompilace několika českých reklam od T-Mobile. Kotek, Pavlásek a Kohák, možná až nečekaně kvalitní komediální trio, které se u diváků uchytilo. 

Došla šťáva, Bruci.

Bruce Willis bude navždy spjatý s rolí hláskujícího policajta Johna McClanea ze Smrtonosné pasti. Není tedy divu, že se letos do své ikonické role vrátil. Alespoň tedy v reklamě na autobaterie.

https://www.youtube.com/watch?v=zpUS1QSKTHA

Mobile Strike a Arnold

Největší akční borec všech dob se na stará kolena přidal k sérii reklam na hru Mobile Strike. Na internetu jich najdete hned několik a ta nejlepší má přes 100 milionů zhlédnutí. Mě osobně se ale líbí spíš ta, kde je Arnie přímo uprostřed bitevního pole a likviduje své protivníky.

Nikdy neodmítej Pandu!

Japonsko je ráj na uhozené věci. To vám dokáže i kompilace reklam na japonskou delikatesu. Ale opovažte se říci, že nemáte hlad, to se Pandě líbit nebude!