Bohužel letošní léto je již nadobro pryč. Už jen počasí, které si hraje za okny, nás přesvědčí. Konec je letním festivalům a hitům doprovázejících nás u vody. My naštěstí nemusíme smutnit, protože dobrá hudba nás i přesto neopouští.

Přichází čas koncertů v klubech a halách a chybět nebude ani nová hudba. To nejlepší, co nás v následujících podzimních měsících čeká, jsme pro vás sepsali v následujících řádcích.

Benjamin Clementine: I Tell A Fly – 15. 09. 2017

Jedná se o britského hudebníka, jenž si svým hlasem získal všechny kritiky a posluchače. I přes tvrdé začátky, kdy po odchodu z Londýna do Paříže přežíval na ulicích, zachytila jeho kariéra ten správný vítr. Vydal desku, přišla spolupráce s Gorillaz, mnoho ocenění. Česko mohlo jeho talent docenit na letošním festivalu Colours of Ostrava, kde si podmanil publikum, které odcházelo s jedinečným zážitkem i přes jeho značně specifické vystupování. Snad budeme mít stejné kladné pocity i z jeho druhé desky.

Foo Fighters: Concrete and Gold – 15. 09. 2017

Legendární Foo Fighters poctili svou návštěvu Prahu na konci letošního června a předvedli jedinečnou show, na kterou se nezapomíná. Teď ale přichází v půlce září deváté studiové album. Podle slov frontmana Davea Grohla chtěli vytvořit gigantickou rockovou nahrávku s citem Grega Kurstina (producent) pro melodii a aranže. Jak se jim to povedlo, můžete už od pátku posoudit sami.

Galantis: The Aviary – 15. 09. 2017

Pod názvem Galantis se skrývá švédské duo Christian Karlsson a Linus Eklöw, kteří svojí tvorbou ve stylu electro dance pobláznili svět. Jedná se o jejich druhé studiové album a naleznete na něm i hit jako je No Money, který jste určitě nejednou zaslechli.

Robert Plant: Carry Fire – 13. 10. 2017

Robert Plant je především známý jako hlavní zpěvák nepřekonatelných Led Zeppelin. Díky svému hlasu je zařazován mezi ty nejlepší zpěváky všech dob, proto i jeho samostatná tvorba je velice populární. Jedenácté sólové album nese název Carry Fire. Je jisté, že pro zaryté rockové fanoušky je povinnost si toto album poslechnout.

Pink: Beautiful Trauma – 13. 10. 2017

Po pětileté odmlce je divoká Američanka vystupující pod pseudonymem P!nk zpět. Během ní stihla rozšířit svoji rodinu o dalšího člena, ale na své fanoušky nezapomněla a pracovala na nové desce. Novinka stálice popové scény je velice očekávána a při vystoupení v rámci propagace Beautiful Trauma se jí dostává vřelých přijetí. Uvidíme, jak si povede celá deska.

OST/Soundtrack: Game of Thrones Season 7 – 20. 10. 2017

Není snad nikdo, kdo by o tomto seriálu od HBO neslyšel. Ať už jste nějaké díly viděli, nebo se jim snažíte vyvarovat, co vám síly stačí, neuniknete tomu nikde. Ani v hudebním světě. Soundtrack k předposlední sedmé sérii by měl vyjít v říjnu a uslyšíte na něm melodie, které vás v seriálu dovedly k mnoha zvratům.

Hollywood Undead: V (Five) – 27. 10. 2017

Pro české příznivce se jedná o šťastné období. Nejen, že vyjde pátá deska, ještě si ji pak budou moci poslechnout živě na koncertě, který se uskuteční v únoru příštího roku ve Foru Karlín. O to, že to rap-rocková kapela ze slunné Kalifornie rozbalí, se snad ani nemusíme bát. Jak na desce, tak živě v Karlíně.

Taylor Swift: Reputation – 10. 11. 2017

Jedna z nejvýdělečnějších zpěvaček současnosti nechala své fanoušky čekat na nové album tři roky. Což je zatím nejdelší odmlka mezi novými deskami. Zatím vždy vydala nové album po dvouleté pauze. Přesto je ale úspěch novinky americké zpěvačky zaručen. Stačí se jen kouknout na YouTube na počet zhlédnutí prvního singlu Look What You Made Me Do.

Rationale: Rationale – 24. 11. 2017

Velká naděje britské hudební scény. Sice je původem ze Zimbabwe, ale jako dítě přesídl s rodinou do hlavního města Britských ostrovů, kde zůstal, a započal svoji hudební kariéru. Už na první poslech vás zaujme jeho velice specifický nádherný hlas, který vás pak už nepustí. Pokud máte rádi klidnější hudbu s jistým napětím, rozhodně dejte šanci jeho debutovému albu.