V posledním článku jsem vás vzala na výlet do Washingtonu DC, dnes se vracíme zpět do New Yorku a plán je opět jasný: vidět něco nového a zajímavého a proložit to výtečným jídlem. Zvu vás na procházku brooklynskou čtvrtí Ditmas Park, která je pastvou pro oči a potěšením pro chuťové buňky.

Ditmas Park Brooklyn 3

Ditmas Park leží v Brooklynu na jih od Prospect Parku a brooklynské botanické zahrady. Tato čtvrť pro mě byla dlouhou dobu jen názvem na mapě, dokud jsem se nedočetla, že herečka Michelle Williams si v jeho historické části Prospect Park South koupila honosnou vilu z viktoriánského období. Po chvíli brouzdání na internetu jsem zjistila, že takových obydlí je v Ditmas Parku celá čtvrť. Tak jsem si začala plánovat další výlet právě sem. Poslední dubnová sobota k tomu byla jako stvořená. Popadla jsem foťák a kamarádku (která nám vytvořila perfektní itinerář celého dne, kudy jít a kde jíst) a vzhůru do Brooklynu!

Ditmas Park Brooklyn 4

Na Times Square jsme nasedly na žluté metro Q směrem do Brooklynu a vystoupily asi po půl hodině jízdy na stanici Newkirk Avenue. Pár bloků odtud se nacházela naše první gastro zastávka, kavárna Milk and Honey. Kavárnu jsme poznaly ihned díky hip exteriéru a interiér kavárny byl snad ještě hezčí. Celému prostoru jednoznačně dominuje stěna osázená zelení a lustry ve tvaru padajících kapek vody. Objednaly jsme si výtečný dort s lesním ovocem, ručně balený bylinkový čaj a stáčenou ledovou kávu.

Ditmas Park Brooklyn 2

Posilněné dortíkovou energií jsme se s velkým očekáváním vydaly omrknout ty honosné vily. Jakmile jsme překročily hranici historické části Prospect Park South, jako bychom se octly mimo šílený, přelidněný New York. Těžko popisovat tu nádheru, snad se mi alespoň trochu podařilo zachytit kouzlo Ditmas Parku na fotografiích, které naleznete v galerii.
Je to jako balzám na duši, procházet se klidnými ulicemi mezi vilami s dřevěnými verandami, věžičkami a perfektně upravenými zahradami; mezi domy, které pro změnu nejsou mrakodrapy a nevyvolávají ve vás pocit klaustrofobie. A je tak nějak lépe vidět na modrou oblohu, což se v samém srdci Manhattanu často nestává. Člověk si vychutná to ticho bez troubících taxíků, sirén sanitek, nikdo do vás na ulici nestrká, nikdo nikam nespěchá… Je to až k nevíře, jak moc se nám nechtělo tohle místo opustit při pomyšlení, že za pár hodin musíme nasednout na šedivé metro a dopravit se domů přes přelidněné centrum New Yorku.

Ditmas Park Brooklyn 7

Po pár kilometrech v nohách jsme se rozhodly doplnit energii nějakým chutným jídlem v jedné z restaurací na ulici Courtelyou Road, která je hlavní tepnou čtvrti Ditmas Park. Na této ulici najdete nespočet restaurací, kaváren a barů, že je opravdu těžké vybrat jen jeden podnik. Každý z nich reprezentuje jiný styl, jinou světovou kuchyni (např. filipínskou nebo tibetskou), ale ať se rozhodnete pro jakoukoli v průvodci doporučovanou restauraci, nešlápnete vedle.
My jsme se rozhodly občerstvit v Mimi’s Hummus, restauraci nabízející blízkovýchodní kuchyni. Objednaly jsme si tradiční humus s čerstvou domácí pitou a k tomu kořeněnou mrkev podávanou s fetou. Naše jídlo nemělo chybu, doslova jsme se rozplývaly… Pravý chutný humus jsem v životě měla jen dvakrát: v tureckém Istanbulu a v Mimi’s Hummus v Brooklynu.

Ditmas Park Brooklyn 5

S žaludky plnými dobrot jsme přemýšlely, co dál. Architektonické skvosty jsme si už prohlédly, tak jsme měly možnost náš výlet odpískat, nebo jí(s)t dál… To by nám ale nejprve muselo vytrávit. A na Courtelyou Road je tolik lákavých barů a restaurací! Byl to těžký boj, ale odolaly jsme a do průvodci doporučovaných podniků jsme pouze zvědavě nahlížely. Stojí za to zmínit například podnik s názvem Sycamore: vepředu je to květinářství a za dveřmi za ním najdete bar (plný hipsterů)!

Ditmas Park Brooklyn 6

Už se zdálo, že naše brooklynské dobrodružství opravdu končí. Nasedly jsme na metro, ale po dvou zastávkách jsme z vlaku vystoupily… Zkrátka nám to nedalo a musely jsme ještě někde něco ochutnat! Kdo ví, kdy se nám zase bude chtít vydat se přes celé město až do hlubin Brooklynu.
Naší poslední gastrozastávkou byla restaurace Hunger Pang na Church Avenue. Ta servíruje asijskou kuchyni, ale moderním americkým přístupem. Interiér, stejně jako u všech předešlých restaurací, byl velmi jednoduchý, moderní a v tomto případě mu dominovala velkoformátová malba samuraje na zdi naproti baru. Objednáváme si čínské knedlíčky plněné kachním masem a houbou šitake a čínské zelí bok choy s vynikající sójovou omáčkou s medem, zázvorem a česnekovými křupinkami. Knedlíčky nebyly chuťově tolik výrazné, zato zelí bok choy bylo nad očekávání chutné.

Ditmas Park Brooklyn 8

Byla to výtečná tečka za odpolednem stráveným v Brooklynu. Heslo projí(s)t se Brooklynem jsme dodržely a mohly jsme spokojeně odjet do našich domovů s nadějí, že se zase někdy vrátíme ochutnávat dobroty v restauracích, které jsme v Ditmas Parku nestihly navštívit. Člověk by potřeboval nejedno takové sobotní odpoledne, aby to všechno zvládl…
Čím déle v New Yorku jsem, tím víc mi dochází, že tahle metropole není jen o mrakodrapech, muzikálech na Broadwayi a Soše Svobody. Užít si New York, multikulturní centrum světa, je z velké části o jídle – o tom nejlepším jídle z celého světa. Tři brooklynské restaurace navštívené během půl dne jsou jen zlomkem toho, co můžete ve špičkovém newyorském kulinářském světě zažít.

 

Ditmas Park @ Brooklyn, New York