Nejvyšší čaroděj Země Doctor Stephen Strange má napilno. Mocné stvoření Empirikulu se ve jménu vědy snaží očistit nejen Zemi, ale i ostatní dimenze od magie. Pomocí strojů ji bez milosti vraždí spolu s jejími uživateli. Jestli měl Doctor Strange někdy na mále, je to právě teď.

Komiks navazuje tam, kde jsme Strange nechali v minulém čísle s  názvem Cesty podivných (recenzi najdete zde). Již zde jsme se setkali s tímto stvořením a Stephen proti němu začínal zbrojit. Jenže zbytečně. Ani ta nejmocnější kouzla mu nepomohou, protože se ztratila síla, která by mu s tím pomohla. A není jediný, kdo přišel o svou moc. Každá bytost, místo, talisman nebo jiný kouzelný předmět jsou zničeny. Čarodějové jsou popravováni na hranicích ve jménu vědy. Doctor Strange nemůže nic dělat. Na poslední chvíli spolu s ostatními zbylými kolegy uniká před jistou smrtí a snaží se najít ty poslední zbytečky magie, aby mohl porazit svého nepřítele.

Dramatický příběh od začátku do konce je doslova těžko k uvěření. Každá stránka je nabitá akcí, při které někdy zůstává až rozum stát. Příběh lehounce plyne bez zbytečných okolků a vede přímo k dramatickému konci. Našemu hrdinovi pomáhá armáda dalších skvělých postav jako například slavná Scarlet Witch, která se také objevila ve filmových Avengerech (článek si můžete přečíst zde).

Dočkáme se i krásných kreseb, které jsme již obdivovali v minulém čísle. Přesto ale tentokrát dostali prostor i další autoři. Mají ale za úkol oddělit od sebe hlavní příběh s jednotlivými vložkami, takže nejsou v tomto případě na škodu. Fantazie, s jakou vytvořili kreslíři svět doktora Strange, je až k neuvěření.

Nuda v tomto komiksu neexistuje. Druhý díl série s Doctorem Strangem pokračuje obstojně, ať už v perfektním ději nebo krásném zpracování. Nakladatelství Crew tak přišlo po Deadpoolovi (recenzi jsme psali zde) s další silnou komiksovou sérií, která nebude pro čtenáře zklamáním. Oproti více realistickému Deadpoolovi se zde ale čtenář musí vypořádat s dávkou nadpřirozena, malá změna však nikdy neuškodí. Autoři v příběhu dotáhli dějovou linku do konce, zároveň ale nechali otevřené dveře pokračování. Je jasné, že bitva ještě není u konce…

 

Doctor Strange 2: Poslední dny magie

Scénář: Jason Aaron, Gerry Duggan, James Robinson
Kresba: Chris Bachalo, Mike Deodato, Jorge Fornés, Kev Walker, Kevin Nowlan, Leonardo Romero, Danilo Beyruth, Mike Perkins
Obsahuje sešity: Doctor Strange (2015) č. 6-10 a Doctor Strange: Poslední dny
magie č. 1
Překlad: Kateřina Tichá
Cyklus: Doctor Strange
Počet stran: 168
Formát: 258×168 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: srpen 2017
Cena: 369 Kč
www.crew.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
10
Kresba
10
Zpracování
10
recenze-komiks-doctor-strange-posledni-dny-magiePokud chcete komiks, u kterého se nebudete nudit, sáhněte rozhodně po této novince. Skvělě nadupaný příběh plný tajemství je to pravé pro každého marvelovské milovníka nadpřirozena.