Na nejnovější řadu thrillerového seriálu Ozark jsme si museli počkat o něco déle, nicméně čekání se vyplatilo. Tvůrci dokazují, že seriál zraje jako víno a je řadu od řady lepší. Marty Byrde a jeho rodina čelí stále stejným institucím či kriminálním skupinám, ovšem v nové sérii je reprezentují nové tváře.

Marty a Wendy na konci druhé sezóny slavnostně otevřeli kasino a vypadalo to, že se jejich život konečně obrací k lepšímu. Jejich hlavní konkurenti, kteří jim zatápěli po celou dobu seriálu, byli zavražděni (ať už s jejich přičiněním nebo ne). Jenomže místa zavražděných protivníků obsadili jiní, kteří jsou stejně neúprosní. Aby toho nebylo málo, postaví se proti sobě i Marty a Wendy. Do toho oba přichází do osobní konfrontace s jejich šéfem – vůdcem drogového kartelu, pro který perou peníze. 

Mix kriminálního thrilleru a rodinného dramatu

Hlavní hvězdou Ozarku je bezesporu Jason Bateman. Nejen, že ztvárňuje ústřední roli Martyho Byrdea, ale chopil se i režie několika dílů. A ty jsou právem považovány za nejlepší části celého seriálu. Bateman herecky i režijně zazářil letos ještě ve výborném seriálu Outsider a dokazuje, že žánrově vážnější nota mu svědčí více než předchozí komediální filmy a série.Ozark perfektně kombinuje napínavý thriller s tématem rodinných problémů, které podobné ilegální zaměstnání přináší. Děti manželů Byrdeových, Jonah a Charlotte, si už zvykli na nebezpečný život. Strachu o život se celkem snadno zbavila především Wendy, jež se proměňuje ve zlou mrchu, která se nebojí sáhnout i k těm nejhorším praktikám, aby dosáhla svého. Konec konců, svým jednáním ohrozí životy sebe i rodiny, přestože ji Marty varuje na každém kroku.

Nové postavy

Nemusí se bát ani ti, kteří obdivují již zavedené postavy. V plné formě se přestavuje Ruth Langmorová, jejíž prořízlou pusu, důvtip a nebojácnost si oblíbil snad každý milovník Ozarku. Byrdeovým bude zatápět také Darlene, jež si nečekaně vybrala kumpána ve Wyattovi.
Ačkoliv seriál působí na české scéně nenápadným dojmem, neměl by si ho nechat ujít žádný fanoušek kvalitního thrilleru. V jarní koronavirové sezóně je Ozark příjemným osvěžením.

SERIÁL OZARK (3. SÉRIE)

Tvůrci: Bill Dubuque, Mark Williams
Scénář: Chris Mundy, Martin Zimmerman
Střih: Cindy Mollo
Kamera: Ben Kutchins
Hrají: Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Joseph Sikora, Tom Pelphrey, Erin Ownbey, Skylar Gaertner, Sofia Hublitz, Robert Tinsley
www.netflix.com

PŘEHLED RECENZE
Příběh
9
Herecké výkony
8
Vizuální zpracování
9
Hudba
8
recenze-serial-ozarkOzark je skvělý komorní kriminální thriller se slušně gradující temnou atmosférou. Potěší výkony hlavních herců, zejména Jasona Batemana a Laury Linney, kteří si již třetím rokem zopakovali role manželů Byrdeových. Některé ikonické postavy předchozích sezón se sice té nejnovější nedožily, za to se ale můžete těšit na zatím nejpropracovanější zápletku.