Potetované tělo. Blonďaté vlasy. Joint v ruce. Písničky s kontroverzními, avšak autentickými texty. To je Colson Baker, seznamte se. Americký rapper vystupující pod pseudonymem Machine Gun Kelly. Na čtrnácté evropské zastávce tour Hotel Diablo, pojmenované podle nejnovějšího alba, zavítal i do pražského Fóra Karlín, jehož prostory už důvěrně zná, nevystupoval zde totiž zdaleka poprvé. Fakt, že bylo vyprodáno, zřejmě tedy nikoho nepřekvapí.

Celý večer zahájila anglická DJka Amazonica a následně pódium zahřál i Marpo & TroubleGang. Každý ze zmíněných předskokanů dostal 30 minut a zužitkoval je podle svého. Na blonďatou DJku a její průměrný set tvořený mixem rapu a rocku bylo v hale ještě příliš málo lidí a atmosféra poněkud pokulhávala, naopak českého rappera a jeho partu si už většina návštěvníků ujít nenechala. Svou dynamickou show si publikum okamžitě podmanili, o velkém hudebním výkonu se ale mluvit nedá. Nicméně jako předskokan Machine Gun Kellyho toto seskupení funguje geniálně, o tom se všichni přesvědčili už v roce 2015.

,,Welcome to Hotel Diablo. Scream to open.“ Tak zněly pokyny na skromných vyjíždějících LED obrazovkách situovaných do podoby hotelu. Prostory burácely, hotelové dveře se po intru Sex Drive otevřely a se songem Habits začala show pod taktovkou hlavní hvězdy večera s kapelou v zádech. Repertoáru vládly především skladby z nového alba, z nichž zazněla naprostá většina – od El Diabla až po Candy či I Think I’m OKAY. V rychlém mashupu si potetovaná hvězda střihla i poněkud ořezanou verzi písničky Bad Things a covery Ocean Eyes od Billie Eilish a proslulou Wanderwall od Oasis. Nechyběly ani starší kousky jako LOCO či Rap Devil mířený proti Eminemovi. 

Kromě LED obrazovek s tematickými projekcemi vystoupení doplnil už jenom občasný dým, hra světelných reflektorů a konfety. Nechyběly ani rozverné kousky, kdy Američan například zakryl oči bubeníkovi a nechal ho hrát poslepu. Troufnu si však říct, že charismatický umělec by si na pódiu vystačil i sám – pouze s mikrofonem a samozřejmě bez trička. Živelná energie z něj sršela s každým pohybem, při některých skladbách neváhal sáhnout po kytaře a že mu nejsou cizí ani bicí, dokázal při songu Shout At The Devil od americké heavy metalové skupiny Mötley Crüe. Jak by taky ne, snímek The Dirt, v němž Machine Gun Kelly ztvárnil roli bubeníka, pojednává právě o této kapele. 

Jeden z nejpřekvapivějších momentů večera nastal, když si mladý rapper na popud transparentu ,,I bet I can rap Alpha Omega better than you“ přizval na pódium jeho autora. Zcela neplánovaně tak zazněla skladba, která původně v setlistu své místo neměla, díky výkonu českého fanouška se však stala nejzářivějším bodem večera.

Na závěr si Machine Gun Kelly nechal dojemný kousek s názvem 27, který v pozadí doprovázely fotografie zesnulých interpretů. Nejenom rapper, ale i celé publikum tak vzdalo hold legendám hudebního průmyslu.

Po hodině a tři čtvrtě se dveře pražského Hotelu Diablo kombinujícího rock s rapem nadobro zavřely. Machine Gun Kelly předvedl to nejlepší, co mohl, a ani fanoušci nezaostali. Jak konstatoval sám umělec, tak pohlcující atmosféru v České republice ještě nezažil. V pondělí večer odcházeli z Fóra Karlín všichni s nezapomenutelným zážitkem.