Superorganism roztančili fanoušky těžce překonatelnou show

74
- Reklama -

Některé fanoušky postavili pořadatelé koncertů v pondělí před těžkou volbu. Buď si vybrat Jungle v ROXY, nebo dát přednost Superorganism ve Futurum Music Baru. Kdo si vybral druhou možnost, rozhodně nelitoval. Sedmičlenná kapela připravila pro své fanoušky skvělou hudební a vizuální show, která musela uspokojit i ty nejnáročnější hudební fajnšmekry.

Po povedené premiéře na letošním ročníku Metronome festivalu (krátký fotoreport najdete zde) neváhali po půl roce dorazit opět do Prahy. Zpěvačku Orono Noguchi doprovázela na pódiu kapela složená ze tří vokalistů a dalších tří muzikantů: těžko uvěřit, že se tolik muzikantů vejde na jednu malou stage ve Futuru.
Za předskokana by měl někdo dostat metál. Konečně někoho napadlo vybrat interpreta, který se svou hudbou hodí k hlavní hvězdě večera a mohl tak splnil svou funkci. Pi Ja Ma odvedli jako předskokani skvělou práci a příjemně publikum nažhavili na hřeb večera. Jejich hudba pohladila po duši, pobavila vás, ale i rozněžnila, a hlavně jste se při ní nenudili. A s velkým potěšením na ně zase někdy půjdete. Zajímavou hudbu francouzského dua doplnily zábavné projekce, které už jen dotvořily finální skvělý dojem z vystoupení. Nezbývalo vám nic jiného, než už se ve velmi dobrém rozpoložení těšit na Superorganism.

Ti během necelou hodinu dlouhé show odehráli celé jejich debutové album Superorganism. Fanoušci tak nepřišli o žádný z jejich hitů. Už jenom nástup na stage v barevných kostýmech vám potvrdil, že dneska jste chybu neudělali. Show otevřeli za velkého burácení diváků písní SPRORGNSM, postupně následovaly Everybody Wants to Be Famous nebo It’s All Good.
Celá kapela vytvořila úžasnou taneční atmosféru, která překonala veškerá očekávání. Pro nudu nebyl prostor. Ať už vás bavily tanečky vokalistů, nebo „Kreveta song“, jak Orono přeložila pomocí Google překladače The Prawn Song. Celý koncert neměl jediné slabší místo.

Superorganism jsou známí také pro své skvělé vizuály a nechyběly ani ve Futuru. Jednalo se o záběry z klipů, které se promítaly na zeď za kapelou, nebo i další doprovodná videa. Samozřejmostí byla i světa, která hrála všemi barvami duhy. Po technické stránce se nesmí opomenout ani skvělý zvuk, který byl už jen pomyslnou třešničkou na vynikajícím dortu.
Přijetí fanoušků odpovídalo celé show, a kapela na to reagovala. I frontmanka Orono ukázala emoce, což je oproti jejímu běžnému chladnému projevu výjimka. Zbytek kapely přímo sršel energií, kterou přenášeli i na své publikum. Svou náklonnost prokázali i pár fanouškům, když si je vzali k sobě na podium při Relax, a vytvořili jim tak nezapomenutelnou vzpomínku na ještě více nezapomenutelný večer.

Superorganism není kapelou pro každého. Do Futurum Music Baru si ale našli cestu fanoušci, kteří pro ně mají ve svém srdci zvláštní místo. A oni se jim za to odvděčili nezapomenutelným koncertem. Vadilo někomu, že nebyl moc dlouhý? Možná ano, protože po jejich vystoupení chcete ještě. Ale bohužel jejich diskografie zatím nemá stopáž pro delší set. Přesto jste z koncertu nemohli odcházet s pocitem vyhozených peněz. Po hudební, vizuální a zvukové stránce byste chybu hledali těžce. Šlo o další fantastický hudební úlet, na který budeme dlouho vzpomínat.