Twenty Øne Piløts si podmanili O2 arenu a slíbili další návštěvu

- Reklama -

Pokud jste v sobotu 16. února v Praze potkali především teenagery polepené žlutou lepicí páskou, jednalo se o fanoušky Twenty Øne Piløts, hudebního dua z Ohia. S jejich nejnovějším albem Trench se Tyler Joseph a Josh Dun vydali na The Banditø Tøur, jejíž už jedenáctou evropskou zastávkou byla pražská O2 arena, která byla vyprodaná několik měsíců dopředu.

Je 19:59. Ačkoli hala není ještě zdaleka zaplněná, světla poprvé zhasínají a na stage přichází americká punk rocková skupina The Regrettes. Během půlhodinového setu dokázala aktuálně modrovlasá frontmanka Lydia spoustu diváků roztančit, za rozloučení jí však nestáli. Dohrály poslední tóny, světla opět zhasla a kapela bez jediného slova zmizela v zákulisí.

Po půlhodince čekání za tajuplné hudby a vypouštění dýmu konečně padá opona a přichází Tyler a Josh. Oba zakuklení, ale byl to příchod ve velkém stylu. Josh s pochodní zapálí vrak auta a s prvními tóny hardrockového singlu Jumpsuit je celá O2 arena okamžitě na nohou. Twenty Øne Piløts úvodní skladbou nastavili laťku hodně vysoko a dokázali si ji udržet po celý koncert.

Dvojice, ve které jeden z ní hraje pouze na bicí, by v tak velkém prostoru, jakým O2 arena je, mohla někomu připadat málo. Držitelé Grammy se však s místem poprali výborně a měli promyšlenou každou minutu. U třetí písničky se Tyler záhadně propadl do země, avšak vzápětí se ocitl na nejvyšším ochozu arény, kde dozpíval poslední slova písničky Fairly Local. A to nebylo zdaleka všechno.

Hned v první čtvrtině vystoupení zazněly hity Stressed Out a Heathens. Poté následovala série písniček, při nichž si Tyler jako by odskočil z pláže na Hawaii. Velké sluneční brýle, květovaná košile a v ruce ukulele. Nejednalo se o jediný hudební nástroj, na který ten večer zahrál, neměl problém ani s baskytarou či klavírem.

Nechybělo ani menší podium, kam se oba interpreti v polovině koncertu přemístili a odehráli tři pomalejší skladby. Celá aréna byla potemnělá a rozsvěcovala ji jen světla blesků z telefonů diváků a hvězdné nebe nad kapelou. Scéna chvílemi vypadala, jako bychom se najednou ocitli na úplně jiném koncertě.

Svou daň si však časté střídání obleků či přemisťování z místa na místo vystoupení vybralo; obleky kostlivců, masky, žluté bundy, červená čepice či květovaná košile byly sice nedílnou součástí show a podtrhly už tak skvělou vizuální stránku, vždy za tím však byla tma a prázdná stage, kdy se Tyler a Josh v zákulisí převlékali. A ač Josh s kostýmy takovou práci neměl (už po zhruba třiceti minutách tričko odložil a vydržel bez něj až do finále), plynulost vystoupení byla lehce narušena.

Na koncertu se nešetřilo ani světelnými efekty a lasery a kromě obleků a světel doplňovaly celý vizuál video projekce. Ať už to byl příběh červené čepice, příšerka z klipu k Chlorine či pouze siluety účinkujících a diváků, všechno do sebe skvěle zapadalo a působilo velkolepě.

,,Dobrý večer Praho. Vítejte na našem koncertě!“ Duo zvládlo i pár českých vět, a to je další z mnoha důvodů, proč si dokázali publikum tak podmanit. Aréna vydržela sotva dvě sekundy v klidu, důkazem tomu byla takzvaná „quiet game“, kterou kapela s lidmi na koncertech hraje.

Tyler a Josh zavítali do Prahy už potřetí a v závěru vystoupení slíbili, že se vrátí, kdykoliv budou fanoušci chtít. Kromě skvělého zážitku z koncertu a poslechu nového alba nám nezbývá nic víc než se těšit na další vystoupení, třeba opět v O2 areně: Twenty Øne Piløts by pražskou halu bezpochyby dokázali vyprodat bez sebemenších problémů znovu.
Co však stojí za zamyšlení, je nepořádek, který před halou zanechali příznivci, kteří dorazili s několikahodinovým předstihem.