Léto je skoro tady, je tedy logické, že málokdo bude trávit příjemné hřejivé a romantické večery a víkendy doma na gauči a sledovat seriály. Ale také budeme jezdit či létat na dovolené a během cesty často uvítáme nějakou zábavu. Proto jsme tu opět s tipy na seriály různých žánrů z různých platforem, tentokrát jich máme rovnou pět.

Ztracena v bílém šumu

Španělská minisérie na motivy knihy Javiera Castilla. Během slavnostního průvodu ve španělské Malaze se ztratí malá Amaya. Mladá novinářka se proto rozhodne za každou cenu pomoct jejím rodičům v pátrání. Kdo dívku unesl? Co se tehdy v Malaze stalo? Poměrně slušná a napínavá jízda nabízí překvapivý konec.

Noc svatojánská

Není tajemstvím, že Norové opravdu umí točit dobré seriály. Jedním z nich je i Noc svatojánská. Celý děj se točí kolem oslavy Noci svatojánské. Sejde se celá rodina, aby tento svátek oslavila, ale od první chvíle se kazí, co se dá. Postupně postavy přichází s přiznáními, které jsou občas šokující, občas jsou úsměvné a často velmi bizarní. Osobně v Noci svatojánské vidím spíše oddechovku a pokud se nebojíte cynismu, měl by se vám seriál trefit do vkusu.

Deník zločinu: Noční jízda

Mexický seriál podle skutečné události. Luis Andres Colmenares (narozen v roce 1990) byl nalezen mrtvý v roce 2010 během halloweenské party v Bogotě. Nikdo pořádně neví, co se stalo. Luisovi kamarádi vypovídají sice všichni stejně, postupem času se ale v jejich „příběhu“ objevují značné trhliny. Případ byl brzy uzavřen jako sebevražda, ale Luisova matka se nenechala odbýt a dovolala se znovuotevření celé věci. Napínavý a mrazivý seriál, který vyvolává emoce, protože se vše, co na obrazovce vidíme, opravdu stalo. A když máme jasno, jak to celé bylo, záhy zjistíme, že šlo jen o slepou stopu. Nebo nešlo? Doporučuji seriál zhlédnout bez Google a jméno Luise bych si vyhledala až po zhlédnutí. Pokud si případ dohledáte dřív, než se na seriál podíváte, přijdete o mnoho zvratů.

Muž na vrcholu

Magnát z Atlanty, kterému se byznys s nemovitostmi rozpadá pod rukama, se musí prodrat zpátky na vrchol. Hrozí mu ale bankrot a navíc má spoustu nepřátel. Jeff Daniels v hlavní roli rozhodně nezklamal (i když si spousta lidí myslí něco jiného) a závěr příjemně pobaví. Doporučuji dát seriál na jeden zátah, není to vůbec tak špatné, jak se podle recenzí zdá!

Proces

Vražda jedné dívky zasáhne státní zástupkyni, která k ní měla blízko, právníka, který se snaží získat nějaký zásadní případ, i podezřelou, která tvrdí, že je nevinná. Nadprůměrný italský seriál, který přibližuje dění v soudní síni. Svižné tempo děje seriálu jen přidává na atraktivitě a herecké výkony určitě také stojí za zmínku.

Zdroj fotografie: Depositphotos.com