Dubnové seriály jsme – ač se nám to nelíbí stejně jako vám – vynechali, o to zajímavější je však květnový výběr. Pohodlně se usaďte, k ruce mějte popcorn a dobré pití a pojďte se s námi opět ponořit do příběhů, které vás zaujmou, pobaví, rozesmutní a občas i vylekají.

Láska a smrt

I když jste hluboce věřící, můžete občas i zhřešit. Dokonalý manželský pár s dokonalým domem, dokonale uklizenou domácností, v dokonalém oblečení, něco tají. Jeden z nich má milostnou aférku. Ten atraktivnější z nich. S nejneatraktivnějším obyvatelem dokonalého městečka. Jak se tato prekérka nakonec vyvine?

Čtvrteční vdovy

Bohatí, krásní, s hvězdnou kariérou a plni lásky. To jsou lidé, kteří žijí v uzavřené komunitě Los Altos. Všechno je až nesnesitelně luxusní a perfektní. Všemi díly nás provází realitní makléřka, která je sama v manželství nešťastná, protože její manžel se na všechno vykašlal, pěstuje marihuanu a je neustále jako dělo.
Každý díl se týká jedné rodiny žijící v rádoby ráji. Jedni přišli o veškeré peníze, ale navenek utrácí a tváří se, že jsou miliardáři. Druzí řeší domácí násilí, a ač manžel zbil manželku, šel v klidu na tenis. Díly gradují a je vidno, že ne všechno, co se na první pohled zdá jako dokonalá fotka na Instragram, je pravda.
A jakmile se objeví mrtvoly v bazénu? Počkejte si na to…

Režim

Temně komediální minisérie s Kate Winslet v hlavní roli vypráví příběh jednoho roku v moderním autoritářském režimu, který se rozpadá. Najdete na HBO a připravte se na peprná slova i na peprné scény.

Případ Asunta

Pár adoptuje dívku, která se po několika letech ztratí. Krátce po nahlášení zmizení se její tělo najde u silnice. Po několika dnech vyšetřování a výslechů je zatčena adoptivní matka Asunty a za několik dalších dní i její adoptivní otec. Ale kdo je skutečným vrahem? Jedná se o spletitý příběh plný otázek a diváka zaujme především proto, že je minisérie natočená podle skutečné události.

Temný případ: Noční krajina

Nová řada kriminálního seriálu oceněného cenou Emmy® sleduje Elizabeth Danversovou (Jodie Fosterová) a Evangeline Navarrovou (Kali Reisová), bývalé partnerky, které musí překonat své neshody, aby vyřešily záhadný zločin. Když ve fiktivním městečku Ennis na Aljašce začne několikaměsíční polární noc, zmizí beze stopy osm vědců, kteří vedou arktickou výzkumnou stanici Tsalal. Aby vyřešily složitý a záhadný případ, musí se Danversová, tvrdá a nekompromisní šéfka policie v Ennisu, a Navarrová, bývalá vojačka, která nyní slouží u policie, postavit temnotě, kterou v sobě nosí – a pátrat po děsivých pravdách, jež se skrývají pod věčným ledem.
Nenechte se zmást nízkým hodnocením a komentáři na platformách věnujících se filmům a seriálům. Noční krajina nijak nekazí předchozí série a rozhodně s nimi drží tempo. Inu, posuďte sami!

Sobík

Komik v krizi prokáže laskavost Martě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama.
Stalking je velmi nepříjemná věc, ale Marta se ho nebojí. Svého „Sobíka“ pronásleduje způsobem, za který by se nemusel stydět ani profesionální detektiv. Bohužel náš hlavní hrdina si svými činy na problémy s Martou vyloženě nadbíhá.
Co bude dál? Vezmou se? Stane se vražda? A co když nakonec náš komik stalkuje Martu?

Vysvoboď mě

Billy a Dogge se nechají zlanařit do gangu. Rychle se ale ukáže, že jsou moc mladí na to, aby v tomhle brutálním světě dokázali přežít bez úhony.
Švédský mysteriózní seriál vzbudí emoce, občas z něj budou vstávat vlasy hrůzou a napětí se nezbavíme, dokud vše neskončí.

Zdroj úvodní fotografie: www.depositphotos.com