15 seriálů, které nikdy neomrzí

1006

V současné době, kdy se nic a nikam nesmí, trávíme daleko více času u streamovacích služeb, či televizních obrazovek. Také se vám stává, že při hledání nových seriálových titulů nakonec skončíte u ověřené kvality? Pojďme si společně představit 15 seriálů, které nikdy neomrzí.

Brooklyn 99

Ulítlý komediální seriál z prostředí newyorské policejní stanice je jediný z našeho výběru, který stále natáčí nové díly. Příští rok nás čeká již osmá série, čekání si tedy můžete zkrátit tím, že zhlédnete předchozích sedm sezón o skvělém, ale lehce nezodpovědném detektivovi Jakeu Peraltovi a jeho parťácích z brooklynského policejního okrsku 99.

Californication

Hank Moody je geniální spisovatel, ale svým bohémským životem škodí nejen sobě, ale i svým blízkým. Jeho životní vzestupy a pády sledujeme po celých sedm řad, které koření sarkastický humor, kontroverzní témata a častá nahota. A David Duchovny v hlavní roli dává zapomenout na agenta Muldera.

Comeback

Comeback v roce 2008 oživil českou seriálovou tvorbu jako původní český sitcom. Ačkoliv má seriál slabší místa, získal obrovskou popularitu a o dva roky později TV Nova odvysílala druhou řadu. Dohromady 51 půlhodinových epizod zdánlivě nezaberou tolik času a také z toho důvodu lze Comeback sledovat pořád a znova.

Černá zmije

Během čtyř sérií sledujeme čtyři historické doby a čtyři generace jednoho královského rodu. Edmund Černá zmije je nejprve královským princem na konci 15. století, o sto let později je jeho potomek (rovněž Edmund) lord, na přelomu 18. a 19. století další pokračovatel rodu pro změnu slouží jinému pánovi a nakonec se seznamujeme s kapitánem britské armády v průběhu první světové války. V seriálu vystupuje několik výrazných britských herců, vedle Rowana Atkinsona, který ztvárňuje hlavní roli, poznáváme například Hugha Laurieho, Stephena Frye nebo Jima Broadbenta.

Dr. House

U herce Hugha Laurieho ještě chvíli zůstaneme. Jeho nejznámější rolí je dr. Gregory House, cynický a geniální diagnostik, který se specializuje na případy, u nichž si jiní doktoři neví rady. Seriál s hlavní postavou, z části inspirovanou Sherlockem Holmesem, se vysílal celkem 8 let. O oblíbenosti v České republice svědčí již několikáté reprízování na televizních obrazovkách.

Jistě, pane ministře

Britský sitcom reagující na politickou scénu je neuvěřitelně nadčasový. Idealistický nový  ministr pro administrativní záležitosti Jim Hacker musí svádět souboj myslí se svým tajemníkem sirem Humphreyem, který je zvyklý tahat za nitky zpoza opony. Brilantním humorem se pyšnící seriál po třech sezónách pokračoval s novým názvem, jelikož se z Jima stal premiér Velké Británie.

Malá velká Británie

Britskou komediální tvorbou pokračujeme dál. Proti sofistikovanému humoru Jistě, pane ministře se staví provokativní skečová série Malá velká Británie. V ní sledujeme útržky ze životů oblíbených výstředních postav, např. transvestita Emily Howard, jediný gay ve vsi Daffyd Thomas či užvaněná mladistvá delikventka Vicky Pollard. Seriál se dočkal také pokračování Malá velká Británie v cizině a Malá velká Británie v USA.

Městečko Twin Peaks

Z komediálního žánru si odskočíme. Mysteriózní Městečko Twin Peaks režiséra Davida Lynche způsobilo ve své době velký rozruch, kdy svou vyprávěcí strukturou dalece převyšovalo své televizní konkurenty. Dvě první řady doplňuje celovečerní film, dokument a po čtvrt století tvůrci navázali také třetí (a pravděpodobně poslední) řadou s příznačným názvem The Return.

Mr. Bean

A znovu se vracíme k britské komedii a také k herci Rowanu Atkinsonovi. Černá zmije totiž není rolí, která ho nesmazatelně zapsala do pamětí seriálových fanoušků. Mezinárodní věhlas mu vynesla dvanáctidílná série Mr. Bean o jednom obyčejném smolaři s neobyčejnými životními zkušenostmi. Ty rozšiřují také dva celovečerní snímky a animovaný seriál.

Můj přítel Monk

Adrien Monk je vynikající soukromý detektiv a bývalý policista. Jeho úctyhodné schopnosti ovšem sráží dlouhý seznam strachů a obsesí, kterými trpí. Kromě vcelku všedních fóbií z pavouků nebo zubařů má Adrien strach také třeba z mléka nebo koček. To samozřejmě ústí v řadu vtipných momentů během vyšetřování případů, čímž pomáhá místní policii v naději, že mu bude vrácen odznak.

Okresní přebor

Tvůrčí duo Petr Kolečko a Jan Prušinovský je dnes již osvědčeným tandemem. Okresní přebor je jejich první spoluprací a hned se jednalo o trefu do černého. Komediální seriál z prostředí vesnického fotbalu si díky velké oblíbenosti vysloužil také celovečerní film, který je prequelem k šestnáctidílné sérii.

Přátelé

Tento seznam se nesmí obejít bez Přátel. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob čítá deset řad. Kdo by neznal Rachel, Moniku, Pheobe, Joeyho, Chandlera a Rosse? Přátelé se v tuzemských televizních stanicích reprízují nepřetržitě a podobně jejich popularitu na přilákání diváků využívají také streamovací služby.

https://www.youtube.com/watch?v=hDNNmeeJs1Q

Taková moderní rodinka

Mockumentární sitcom vypráví o třech odlišných rodinách, které jsou v příbuzenském vztahu a dohromady tvoří velkou moderní rodinu. Seriál měl slušnou životnost, dočkal se jedenácti sezón, než důstojně uzavřel příběhy všech hlavních postav. A že jich je požehnaně.

Temný případ

Kriminální antologie svou první řadou uchvátila svět. Seriál má celkem tři série. Každá řada má jiné hlavní postavy a odehrává v jiné části USA. V první herecky excelovali Matthew McConaughey a Woody Harrelson, ve druhé Colin Farrell a Vince Vaughn a ve třetí spojili síly Mahersala Ali a Stephen Dorff.

Teorie velkého třesku

Seznam zakončíme zase něčím veselejším. Teorii velkého třesku také není třeba blíže představovat, jelikož stejně jako Přátelé nepřetržitě běží na českých televizních kanálech a zároveň je k dispozici předplatitelům Netflixu. Sheldon a spol. vydrželi na amerických obrazovkách celkem dvanáct sezón, během nichž si udržovali vysokou sledovanost a dosáhli kultovního statusu.

https://www.youtube.com/watch?v=kCHGDRHZ4eU