Filmové hity i oblíbené české pohádky nabídne 
o Vánocích televize Prima

469

České pohádky i filmové hity pro celou rodinu už neodmyslitelně patří ke sváteční vánoční atmosféře a konci roku. Televize Prima v tomto duchu na letošní prosinec připravila pestrou nabídku, ze které si vybere celá rodina. Malí i velcí diváci se tak mohou těšit nejen na klasiky (před)vánoční televizní scény, jakými jsou pohádky Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny, ale i na premiérové zahraniční filmové hity. Mezi nimi najdou například snímky Najednou jsme rodina, Agatha Christie a podstata vraždy nebo hvězdně obsazený Dámský klub.

Na Štědrý den si u obrazovek Primy přijdou na své všechny generace. Ráno začne animovanou českou pohádkou Kozí příběh, na kterou naváže československý černobílý klasický snímek Lízino štěstí. Před polednem opět přijde ke slovu program pro děti s animovaným filmem Trollové. Odpoledne zahájí další z filmů pro pamětníky – Provdám svou ženu, na který naváže tři roky stará komedie Táta je doma 2 a česká pohádka s Marthou Issovou Sedmero krkavců. V hlavním vysílacím čase se jistě diváci podiví, jak jsme mohli zapomenout doma Kevina v oblíbeném filmu Sám doma. Večer pak završí odlehčené zahraniční komedie Matky na tahu o Vánocích, Moje tlustá řecká svatba a Dávám tomu rok. Oslavy přicházejícího nového roku se na Silvestra ponesou většinu dne v českém duchu. Ráno začne filmem Oldřicha Lipského Cirkus v cirkuse, na který navážou Tři chlapi na cestách a oblíbená pohádka Princ a Večernice. Den bude pokračovat snímkem Král králů, nesmrtelnou Nocí na Karlštejně a jedinou zahraniční vložkou dne – komedií Milionový závod. Prime time odstartuje Silvestrovský Dědek následovaný Silvestrovskou Partičkou, a Českým mejdanem s Impulsem. Po půlnoci pobaví česká komedie Vrať se do hrobu a Komici s. r. o. The Tour.

Stejně jako v minulých letech odvysílá televize Prima charitativní koncert pro Kapku naděje, a to 20. prosince ve 20.15. Letošní jubilejní ročník, kdy Kapka naděje slaví 20 let od založení, bude netradiční a diváci se mají na co těšit. 

Pestrý program je na prosinec připraven i na tematických kanálech skupiny Prima. Prima COOL nabídne akční Vánoce s filmy Malý velký bojovník, Odpočet do katastrofy nebo Sejmi prezidenta. Premiérově pak uvede snímky Torpédo U235, Válka o planetu opic nebo Psí ostrov. Vánoční program Prima MAX přinese na obrazovky mix nejrůznějších filmových žánrů, od oblíbených českých komedií přes nestárnoucí dramata, až po romantické příběhy. Ani o Vánocích nebude zahálet zločin na Prima KRIMI, kde se diváci mohou těšit na premiérovou řadu Zločinů z vřesovišť i návrat Rebecky Martinsson. Prima LOVE pak k Vánocům nadělí reprízu zamilované turecké telenovely Zasněná láska a seriálu Trpké víno. Prima ZOOM se již potřetí zaměří na Kapří monstra a ukáže Putování tučňáků: Volání oceánu. Nabídne i cestování po hradech a zámcích z pohodlí domova v sérii Divoké hrady.

Prima

Hlavní kanál skupiny Prima připravil na prosinec pro diváky pestrou nabídku zahraničních i českých filmů a pohádek. Adventní čas zpestří množství filmů z české i zahraniční produkce. 5. prosince odstartuje čas pohádek Když draka bolí hlava, 12. prosince dorazí na návštěvu Hodinový manžel a o týden později jeho pokračování Manžel na hodinu. V čase vánočním nabídne Prima klasické pohádky, jakými jsou Pyšná princezna (23. prosince), S čerty nejsou žerty (26. prosince), Jak se budí princezny (27. prosince) nebo Princ a Večernice (28. prosince). Připravena je samozřejmě i nadílka zahraničních filmů. Na Štědrý den zůstane Kevin Sám doma jen proto, aby o den později opět zůstal zapomenut rodinou v Sám doma 2. Trochu netradiční pojetí Vánoc ukážou na štědrý večer Matky na tahu o Vánocích a pobaví i završení večera v britské komedii Dávám tomu rok. První svátek vánoční představí Lucii Vondráčkovou v komedii Dokonalý polibek a o den později po desáté večerní přijdou Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Závěr prosince pak nabídne hvězdně obsazenou komedii Dámský klub, zábavný film o pěstounské péči Najednou jsme rodina nebo detektivku Agatha Christie a podstata vraždy.

České pohádky

5. prosince20.15Když draka bolí hlava
23. prosince20.15Pyšná princezna
24. prosince16.50Sedmero krkavců
26. prosince20.15S čerty nejsou žerty
27. prosince20.15Jak se budí princezny
28. prosince20.15Princ a Večernice
30. prosince20.15Strašidla

České filmy

12. prosince20.15Hodinový manžel
19. prosince20.15Manžel na hodinu
3. ledna20.15Úsměvy smutných mužů

Zahraniční filmy

24. prosince19.00Sám doma
24. prosince21.40Matky na tahu o Vánocích
25. prosince20.15Sám doma 2: Ztracen v New Yorku
25. prosince22.15Dokonalý polibek
28. prosince22.15Dámský klub
30. prosince22.15Věčně mladá
1. ledna20.15Najednou jsme rodina
2. ledna20.15Agatha Christie a podstata vraždy

Prima COOL

COOL svátky budou nabité akcí! Snímek Malý velký bojovník odstartuje na Štědrý den vánoční dobrodružství v Číně. O den později, na první svátek vánoční, se diváci přesunou do USA, kde ukradená seizmická bomba rozpoutá peklo ve filmu Odpočet do katastrofy. A třetí zastávka, na druhý svátek vánoční, bude v Laponsku, kam dopadne sestřelené letadlo Air Force One v dramatu Sejmi prezidenta. Na poslední den v roce nasadí Prima COOL silný kalibr v podobě Arnolda Schwarzeneggera coby Ničitele Conana a s prvním lednovým večerem diváci odhalí tajemství Vikingů ve filmu Ragnarok. Za pozornost stojí také premiéra animovaného filmu pro dospělé Psí ostrov, ve kterém dojde z důvodů masivní psí chřipky k vyhoštění všech toulavých a domácích psů do karantény na nedaleký ostrov se skládkou odpadků. Diváci by si rozhodně neměli nechat ujít ani předvánoční premiéry filmů Válka o planetu opic a Torpédo U235.

Premiéry

18. prosince20.15Torpédo U235
20. prosince20.15Válka o planetu opic
2. ledna20.15Psí ostrov

Akční svátky na COOlu

24. prosince20.15Malý velký bojovník
25. prosince20.15Odpočet do katastrofy
26. prosince20.15Sejmi prezidenta
27. prosince20.15Solomon Kane
31. prosince20.15Ničitel Conan
1. ledna20.15Ragnarok – Tajemství Vikingů

Prima MAX

Vánoční program Prima MAX přinese na obrazovky mix nejrůznějších filmových žánrů, od oblíbených českých komedií přes nestárnoucí dramata, až po romantické příběhy. Štědrý večer bude ve znamení komediální sci-fi Zítra vstanu a opařím se čajem, první svátek vánoční nabídne sportovní drama Rocky a druhý svátek vánoční romantiku s Jackem Nicholsonem Lepší už to nebude. Pro silvestrovský večer je připravena komedie Vrať se do hrobu s Milanem Šteindlerem v hlavní roli a na Nový rok bude excelovat Robert Redford v dramatu Brubaker coby nový ředitel státní věznice. 

Filmové Vánoce na MAX

24. prosince20.00Zítra vstanu a opařím se čajem
25. prosince20.00Rocky I
26. prosince20.00Lepší už to nebude
27. prosince20.00Psí poslání
28. prosince20.00Ďáblice
29. prosince20.00Pravidla mlčení
30. prosince20.00Atlas mraků
31. prosince20.00Vrať se do hrobu
1. ledna20.00Brubaker
2. ledna20.00Růžový panter
3. ledna20.00Božská Florence

V hlavní roli Tom Hanks

24. prosince22.00Zachraňte Vojína Ryana
30. prosince20.00Atlas mraků
31. prosince22.00Forrest Gump

Prima KRIMI

Zločin nezahálí ani ve svátečním čase, proto si Prima KRIMI pro diváky v prosinci připravila premiérovou řadu seriálu Zločiny z vřesovišť s vynikající Brendou Blethynovou v hlavní roli vyšetřovatelky Very Stanhopeové. Na obrazovky se vrátí i pravá mrazivá severská krimi, která diváky spolu s hlavní hrdinkou stejnojmenného seriálu Rebecka Martinsson přenese do divokých lesů a hlubokých mrazů za polárním kruhem.

Od 13. prosince20.15Zločiny z vřesovišť IX (neděle)
Od 19. prosince20.15Rebecka Martinsson (soboty)

Prima LOVE

Nejzamilovanější český kanál Prima LOVE si pro své divačky připravil k Vánocům dárek v podobě návratu oblíbené turecké telenovely Zasněná láska (Erkenci Kus). Na charismatické herce Cana Yamana a Demet Özdemirovou se v hlavních rolích mohou těšit každé odpoledne hned ve dvou dílech seriálu. Již na začátku prosince se pak ve vysílání opět objeví seriál Trpké víno, zabývající se soubojem mezi dvěma vinařskými rodinami ve Španělsku.

Od 4. prosince22.00Trpké víno (každý den)
Od 23. prosince16.10Zasněná láska (každý den dvě epizody za sebou)

Prima ZOOM

Prima ZOOM opět nabídne divákům v prosinci tematický dokument Kapří monstra III. Třetí pokračování oblíbeného seriálu se znovu věnuje rybolovu a neúnavné snaze ulovit nejtajuplnější a nejsilnější kapry z různých koutů světa. Správnou zimní atmosféru navodí i Příběh malého tučňáka připravujícího se na svou první cestu k moři v dokumentu Putování tučňáků: Volání oceánu. Na diváky čeká i zajímavý dokument Bláznivý svět veverek, fascinující čtyřdílná mini série Dynastie, odhalující zákulisí nejmocnějších a nejzajímavějších rodin světa, nebo též čtyřdílná Skrytá tvář superhrdinů, která diváky zavede do světa skutečných superhrdinů. Cestování po hradech a zámcích z pohodlí domova umožní všem milovníkům historie Tajemství zámku Chambord a série Divoké hrady.

       1. prosince21.00Tajemství zámku Chambord
Od   2. prosince20.00Divoké hrady (středy)
Od   4. prosince20.00Kapří monstra III (pátky)
Od   5. prosince22.00Dynastie, které změnily svět (soboty)
      12. prosince20.00Putování tučňáků: Volání oceánu
Od 13. prosince20.00Skrytá tvář superhrdinů (neděle)
      26. prosince20.00Bláznivý svět veverek

CNN Prima NEWS

Svátečně laděné vysílání bude na Vánoce a Silvestra mít i zpravodajská stanice CNN Prima NEWS. Pohádky v něm ale v tomto případě samozřejmě figurovat nebudou. Diváci se kromě aktuálního a přehledného zpravodajství můžou těšit na speciální souhrnné pořady, které nabídnou mimo jiné ty nejzásadnější okamžiky uplynulého roku. Na Štědrý den CNN Prima NEWS odvysílá mimořádný Showtime vánoční magazín. Hodinový speciál se zaměří nejen na to, jak Vánoce prožívají slavní, ale i na nejzásadnější veselé i chmurné okamžiky uplynulého roku, na které se bude vzpomínat. Důležité sportovní okamžiky zmíní SPORT VÁNOČNÍ MAGAZÍN. 

Na Silvestra pak CNN Prima NEWS chystá večerní Silvestrovský speciál. Rok 2020 byl po všech stránkách mimořádný. Jak moc naše životy změnila pandemie? Co bychom si měli zapamatovat a co nás může čekat v roce 2021? To všechno nabídne speciální vysílání s mnoha hosty, souhrnnými reportážemi a živými vstupy z oslav z Česka i celého světa díky reportérům CNN International.