100 tipů na seriály, díl V. 

209

Sice pozdě, ale přece. Finální dvacítka tipů na seriály je tu. Zavzpomínáme na staré dobré klasiky, objevíme aktuální novinky a s výběrem si tentokrát nebudeme brát servítky.

The One

Stačí jeden DNA test a ten vás spojí s vaší spřízněnou duší. Stačí jeden pohled, jeden úsměv a jste až po uši zamilovaní. Ale doopravdy to takto funguje? Jaká tajemství skrývá ředitelka, která objevila seznamování díky DNA? A co žárlivé manželky, které nechají otestovat manžela bez jeho vědomí a zjistí, kdo je pro něj tou pravou? Zhlédněte první sérii na Netflixu a na řadu otázek se vám dostane odpovědi. A protože to celé skončí tak, že máme více otázek než odpovědí, druhou sérii vyhlížíme jako malé děti na Vánoce. Rozhodně se máme na co těšit!

Dave

Komedie inspirována životem rappera Davea Burda, který vystupuje pod přezdívkou Lil Dicky, vás rozesměje, šokuje a možná vás donutí k myšlence začít pracovat v hudebním průmyslu. Seriál se točí kolem týpka z předměstí, který má pocit, že jednoho dne bude nejlepší rapper všech dob. Snaží se o tom přesvědčit i celý svět. V třicetiminutových dílech potkáte i hvězdy jako Trippie Red, Macklemore či Justin Bieber.

Sex/Life

Krásná žena. Vdaná za dokonalého manžela. Dvě dokonalé děti. Ale jejich sex není to, co by si Billie představovala. Začala si psát deník o bývalém vztahu, ve kterém hrál sex hlavní roli. Sex na veřejnosti, škrcení, prstění v rohu hudebního klubu, orální sex, ze kterého oba partneři omdlívají? Fantazie, kterou si přeje každý z nás. Deník naší krásky si však přečte její manžel a začne žárlit. Dojde i na setkání s milencem, o kterém Billie barvitě píše ve svém deníku…

Being Human

Pozor – je americká a britská verze. My samozřejmě doporučujeme tu britskou. Jeden byt, jeden upír, jeden duch a jeden vlkodlak. Žijí spolu normální život, ovšem upír zrovna abstinuje od lidské krve, duch se vyrovnává se ztrátou milované osoby a vlkodlak ještě nikomu neřekl, kým vlastně je. Jak tohle všechno může skončit? 

Gypsy

Psycholožka a její pacienti. Kam až je lékařka schopná zajít, aby své pacienty vyléčila? Nebojí se například začít si lesbický vztah s přítelkyní jednoho z jejích pacientů. Naomi Watts ve vrcholné formě. 

Barry

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu, který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců – a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu?

The Secret

Minisérie inspirovaná skutečnými událostmi zločinu, který na začátku devadesátých let vepsal do paměti celého Severního Irska. Vážený zubař Colin Howwell se v kostele seznámí s Hazel Buchanan. Ačkoliv je on ženatý a ona vdaná, nedokáží a nechtějí se bránit svým citům. Jejich vztah však bude mít šokující vyústění…

Playlist.

Fiktivní příběh o švédském podnikateli v moderních technologiích, který s partnery vymyslí legální streamovací platformu a převrátí tím hudební průmysl vzhůru nohama. Šest dílů, stejný příběh, ovšem každý díl na celý děj nahlíží jinýma očima. Jak to tedy se Spotify bylo? Připravte se na dlouhou noc, nebo dlouhou neděli. Všech šest dílů zhltnete na jeden nádech.

What/If 

Idealistická vědkyně se zoufale snaží sehnat peníze pro svůj start-up, a tak s manželem kývnou na velmi zvláštní nabídku tajemné investorky. Renée Zellweger ve vrcholné formě. 

Firefly Lane

Kate a Tully jsou od dětství nejlepší kamarádky, přátelí se desítky let a překonaly spolu spoustu životních zkoušek. Možná je ale navždy rozdělí zrada. Seriál nahlíží na přátelství dvou žen od útlého dětství až do dospělosti. Děj střídá současnost a minulost, není nouze o vtipné, ale i dojemné momenty. Seriál potěší spíše dámy. 

Pokračování na další straně…