- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Rádii od počátku roku znějí hity z nejnovějšího alba George Ezry Staying at Tamara´s. Po letním koncertu na Colours of Ostrava přivezl album i do vyprodaného Fora Karlín. A předvedl show, která ve všech přítomných zanechala radost z hudby. Protože tak pohodové vystoupení připomínající festivalovou atmosféru tady dlouho nebyl. Ezra dokázal, proč je radost chodit na jeho koncerty.

Ten Tonnes (Autor fotografie: Martin Šimral)

Už na začátku koncertu mile překvapila předkapela Ten Tonnes. Frontmanem skupiny je bratr George Ezry Ethan Barnett. Podoba mezi bratry byla trošku poznat, ať už vzhledově, nebo velmi podobným hlasem. Hudebně to bylo ale něco jiného. Svým indie rockem Barnett překvapil a oproti jiným předskokanům působil živě a rozhodně si svým vystoupením získal i několik nových fanoušků.

Ten Tonnes (Autor fotografie: Martin Šimral)

Vystoupení Geroge Ezry bylo podobné tomu na Colours of Ostrava (psali jsme zde). U koncertů v halách se často nestává, že byste cítili stejnou pohodu jako na fesťáku, za což klobouk dolů. Slovo pohoda by vystihlo celý koncert. Žádné tlačenice, dostatek prostoru kolem sebe, dobrá nálada. Na fanoušcích bylo vidět, že si přišli užít hudbu a načerpat pozitivní energii, která z Ezry a z celé kapely přímo srší. Možná, že lidé nevytvořili úplně bouřlivou atmosféru, ale rozhodně to nezkazilo dojem z celého koncertu.

George Ezra (Autor fotografie: Martin Šimral)

Už úvodní Don´t Matter Now ukázala, že to bude koncert, na který se bude vzpomínat. O Ezrově diskografii by se dalo říct, že v ní není písnička, která by se sama o sobě nemohla stát hitem. Zvláště když hrál písně z novinky Staying at Tamara´s, které je trochu populárnější než debut Wanted on Voyage, lidé zpívali a vlnili se do rytmu. Prostě je znali. Určitě tomu pomáhá i popularita jeho hitů v rádiu, což je také důvod, proč byl koncert vyprodaný.

George Ezra (Autor fotografie: Martin Šimral)

Skvělé písničky dotáhla k dokonalosti kapela, na které je vidět, že si hudbu užívají. A to je hlavně znát i na Georgovi. Jednotlivé písně po zhlédnutí vystoupení nikdy nebudou tak jako dřív. Dokazuje to píseň Blame It on Me, která byla velkým hitem po vydání již zmiňované první desky. Na jejím konci pianista přiběhl na kraj pódia s píšťalkou v puse a spolu s kapelou vytvořili vystoupení podobné sportovní kapele. Ten náboj, který tím vytvořili, už nikdy při poslechu desky nepocítíte.

George Ezra (Autor fotografie: Martin Šimral)

George Ezra je muzikant celým svým srdcem. Od dokonalého zpěvu, kdy zpívá s neuvěřitelnou lehkostí nezaměnitelným hlasem, po bezchybnou hru na kytaru. Z jeho komunikace s publikem by se měli někteří učit. Jako správný písničkář vypravuje okolnosti vzniku písničky nebo rovnou celého alba. Kdo byl na Colours, určitě zaznamenal, že říkal skoro to samé. Ale nevadilo to. Vše vypravuje s humorem a od srdce se zasmějete.
Během necelé hodiny a půl dlouhé show odehrál všechny své největší hity. Střídal novinky se skladbami ze starší desky. Ani pomalejší část neubrala koncertu na dynamičnosti a byla vítanou změnou. Vystoupení doplnila jednoduchá, ale zajímavá světelná show, která skvěle doplnila atmosféru jednotlivých písní.

George Ezra (Autor fotografie: Martin Šimral)

Kdo zavítal na koncert George Ezry v pražském Karlíně, určitě nelitoval. Svým vystoupením naplnil očekávání a možná jej i překonal. Koncert v návštěvnících zanechal pozitivní energii a velice dobrý dojem. Pokud jste nesehnali lístky na říjnový koncert, nemusíte zoufat. V květnu příštího roku zpěvák opět do Prahy dorazí, tentokrát do Tipsport Areny v Holešovicích. A zatím vyprodáno není.

 

GEORGE EZRA @ FORUM KARLÍN, PRAHA

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut