Hudební tipy aneb 12 songů, které zpříjemní vaši cestu na dovolenou

3179

Znáte to – nekonečné hodiny balení, dohadovaní se, co vzít na zámořskou plavbu, túry v Tatrách, nebo k bazénu do Tunisu. Kamkoliv jedete, předchází tomu několik hodin hysterie, stresu a strachu, co jste zapomněli tentokrát. Tohle vše teď už ale máte za sebou. Pohodlně se usaďte, zmáčkněte PLAY a dejte si ty nejlepší pecky, které vás naladí na skvělou dovolenou!

1Gorgon City – Here For You ft. Laura Welsh

Pokud ještě neznáte toto britské houseové duo, máte co dohánět. Skladba Here For You vás rázem přenese na sluncem zalitou pláž, kde s přáteli pobíháte ve vlnách a u lehátek usrkáváte drinky. Nebojte, za chvíli jste tam!

2Will Heard & Cara Delevingne – ‚Sonnentanz‘ (Sun Don’t Shine)

Možná se divíte, proč je jako interpret uvedena aktuálně nejúspěšnější světová modelka Cara Delevingne, ale v pořádku – i my se napoprvé divili. A musíme uznat, že tato její uvolněná a přirozená poloha nám sedí nejvíce. V kombinaci s melodickým hlasem Willa Hearda je to oáza pro vaše uši.

3R.E.M. – Shiny Happy People

Staré dobré hravé osmdesátky. Ať si každý říká, co chce, ale 80. léta nám zanechala nepřeberné množství hitů a singlů, které jsou stále skvělé i po těch bezmála 30 letech. Užívejte dovolenou a hlavně, buďte taky shiny happy people!

4Tame Impala – Let It Happen

Tahle australská partička, která hraje převážně psychedelický rock, je pro cestu na dovolenou parádní volbou. Jejich písně vás při řízení rozhodně neuspí a konkrétně tato píseň je skvělá zvláště i pro svůj text. Fráze typu „If I never come back, tell my mother
I´m sorry“ nám přijdou naprosto geniální. Takže jestli si dovolenku chcete o pár dní, týdnů či měsíců prodloužit, pošlete jen své mamce skladbu Let It Happen a vše je vyřešeno, yay!

5Wallows – These Days

Trocha indie rocku ještě nikdy nikoho nezabila, že ano. A hlavně, kombinace příjemného videoklipu, klidných tónů indie rocku a skvělého hlasu Dylana Minnetta aka Claye Jensena ze seriálu 13 Reasons Why je téměř dokonalá.

6The Lumineers – Sleep On The Floor

Tato americká folková trojice se zapsala do širšího povědomí posluchačů hlavně díky skladbě z roku 2012 Ho Hey. Kapela má ale v repertoáru i mnohem zajímavější písně. Skladba, kterou jsme pro vás vybrali, je zajímavá nejen co se poslechu týče, ale i zpracování klipu je velmi efektivní. Pokud se vám v životě cokoliv nedaří, nemáte už na nic sílu a všechno vás štve, popadněte své kartáčky, blůzy, peníze a opusťte město, protože jinak to možná nikdy nedokážete.
Kapela navštívila Prahu v listopadu 2016, u čehož jsme samozřejmě nemohli chybět! Náš report z koncertu najdete zde.

7Abandon Kansas (AK) – You + Me + The Radio

Jak už název písně napovídá, jde o ideální song na poslech na dovolenou. Pokud právě míříte na long trip křížem krážem Evropou, jedete směr Skandinávie, nebo vás čeká pochod přes Alpy, pecka od AK vás skvěle naladí!

8Lipps Inc. – Funky Town

Pokud jste viděli úspěšný animák Shrek 2, tak jste tento boží osmdesátkový sing museli slyšet. Ve filmu píseň zazní ve scéně, kdy Shrek, Fiona a Oslík přijíždí do království Za sedmero horami, aby se setkali s Fioninými rodiči. Oslík i Shrek jen nevěřícně zírají z kočáru, kam to jen přijeli. Věříme, že i vy si budete cestou na dovolenou pobrukovat návykový text „Won’t you take me to 
Funkytown?

9Caravan Palace – Lone Digger

Určitě si chcete na dovolené i kromě poznání nových míst či zaslouženého oddechu také trochu vyhodit z kopýtka a rozhýbat své kosti při tanci. Ideální je podle nás tento song od francouzské electro swingové partičky Caravan Palace a animovaný klip se zvířecími partičkami mlátící se v bordelu rozhodně stojí za zhlédnutí!

10Jain – Makeba

Francouzská zpěvačka Jain odstartovala popovou písní Makeba svou kariéru a při poslechu máte najednou pocit, jako byste navštívili nějaký africký domorodý kmen a tančili s ním sbližovací tanec. Rozvlňte se, seznamte se!

11La La Land – Another Day of Sun

Pěti Oscary oceněný filmový muzikál z roku 2016 La La Land je nabitý skvělými skladbami od začátku do konce. Právě námi vybranou písní startuje celý film. Dlouhá dopravní kolona čekající řidiče přestala bavit, a tak se rozhodli vyskočit z auta ven a proměnit celou zablokovanou dálnici v taneční parket. Co vy na to, trsnete si také, až budete stát v koloně cestou k moři?

12Vance Joy – Riptide

Píseň to není sice zrovna nejnovější, ale i po pěti letech má člověk dojem, jako by ji slyšel teprve nedávno. Je zpěvná, svižná, a tak krásně melancholicky optimistická, že si ji určitě zazpíváte cestou domů a budete přitom vzpomínat na silné mořské proudy (Riptide – z angličtiny přeloženo jako silný mořský proud) a báječně strávenou dovolenou.

Tak hezky stráveným dovoleným a šťastným návratům zdar!