Alice Merton si v Praze definitivně podmanila české publikum skvělou show

107

Po úspěchu, který Alice Merton zaznamenala v červenci na Colours of Ostrava, vystoupila v Čechách k radosti řady fanoušků ještě jednou. A navázala tam, kde v Ostravě skončila. Opět přilákala mnoho posluchačů, tentokrát do vyprodaného Paláce Akropolis, a opět připravila energickou show plnou chytlavých refrénů a radosti z hudby.

U jejího jména svítí dvě národnosti – německá a kanadská. Kde je ale její domov? To vám sama neřekne. Za svůj život se stěhovala třináctkrát napříč světem. Právě o svém kočovném životě zpívá v jejím největším hitu No Roots. S pražským koncertem byla spojena velká očekávání. Vždyť Colours doslova ovládla. Palác Akropolis se sice množstvím publika Ostravě rovnat nemohl, přesto byla ale hala zaplněna do posledního místa.

Volba předskokana padla na zpěvačku Sonju Stein. Překvapivě si připravila akustické vystoupení jen za doprovodu kytaristy. Přestože zpěvačka disponuje nádherným a zvučným hlasem, její pomalá hudba nebyla to pravé. Jednotlivé písničky splývaly do jedné a na publiku, i když se první řady vlnily do rytmu, bylo vidět, že jej její vystoupení úplně nechytlo. I proto bylo často slyšet, jak dali návštěvníci přednost konverzaci s přáteli před jejím vystoupením.

Pak se ale hudba otočila o sto osmdesát stupňů. Po pomalé a trochu uspávací Sonje konečně přišla na řadu Alice Merton a její živelné vystoupení. Za doprovodu úvodní Hit the Ground Runnning se přivítala s publikem a nasadila laťku velice vysoko. A tuto úroveň si držela i po zbytek večera. Běhala po pódiu, nebála se jít blíže k lidem a hrála dobrou hudbu, která chytla celý Palác Akropolis.

Její písně jsou typické jistou úderností, ale hlavně silnými a chytlavými melodiemi. Ty navíc podtrhuje čistý, výrazný a zajímavý hlas zpěvačky. Tu doprovází výtečná kapela, která završuje velice dobrý celkový dojem z vystoupení.

Publikum reagovalo spíše na známé hity, které jsou k poslechu na hudebních platformách. Méně známým skladbám se takové odezvy nedostávalo, což bylo ale hlavně dáno tím, že její debutové album Mint má vyjít v jejím hudebním vydavatelství Paper Plane Records International teprve na začátku příštího roku.

Přesto během koncertu odehrála všechny své známé hity jako Lash Out nebo její bezpochyby nejznámější a největší hit No Roots. Jako přídavek zahrála nejnovější singl Why So Serious, při kterém se na pódiu nečekaně objevil malý T-Rex a Alice tím doslova dostal.

V šoku byla i z podpory, které se jí od českých fanoušků dostalo. Po každé písničce následoval dlouhý aplaus, který jí až vháněl slzy do očí. Rozhodně jsme neudělali ostudu a připravili jsme skvělou atmosféru pro zpěvaččin poslední koncert evropského turné.

To vše byla odměna za její skvělou komunikaci s publikem. Jak sama na úvod řekla, ráda povídá a doprovází své písně monologem, co ji vedlo k napsání právě této písničky. Krásný byl příběh k písni Holes o jednání hudebních vydavatelství, která dělají v duších umělců díry nebo 2 Kids o jejím stěhování do Berlína. Nechyběl ani tradiční monolog k No Roots o jejím častém stěhování. Kromě jednotlivých příběhů ještě burcovala diváky a neváhala do svého poskakování zapojit i svou kapelu.

Alice Merton svým pražským koncertem splnila všechna očekávání, která vyvolala skvělým vystoupením na Colours of Ostrava (report najdete zde). Do Prahy přivezla živelnou show plnou skvělých písniček a dobré nálady. Vytknout se nedá snad nic. Nezbývá než čekat na vydání jejího debutového alba a doufat, že při příštím turné bude zase jednou ze zastávek i Česká republika. Protože jestli CD bude kvalitní jako singly, které zatím vypustila do světa (a že podle koncertu budou), máme se ještě na co těšit…