Uvolněte se, pusťte si Netflix a zkraťte si čekání na jaro

106422

Netflix se minulý rok činil. Kromě nových sérií zajetých pořadů nás obšťastnil i několika novými filmy a seriály, ze kterých jsme pro vás vybrali několik titulů, které byste si neměli nechat rozhodně ujít.

1. The Haunting of Hill House (novinka)

Sedmičlenná rodina Crainových koupí starý dům, který hodlají zrekonstruovat a prodat, jenže zdánlivě snadný výdělek se změní v noční můru a boj o holý život. Zapněte si lampičku a připravte si defibrilátor, tenhle atmosférou nabitý horor vyděsí k smrti opravdu každého.

2. Daredevil (Sezóna 3)

Slepý bojovník se vrací, aby pokračoval v honbě za spravedlností. Seriál se s námi letos bohužel rozloučil (důvody nejsou zatím zřejmé), nicméně závěrečná sezóna si udržela svou prestiž i kvalitu a leckdo ji dokonce považuje za tu nejlepší.

3. Altered Carbon (novinka)

Futuristická sci-fi z 24. století. Nejbohatší lidé se mohou naklonovat a přenést svou mysl do jiné schránky. Dosáhli jsme nesmrtelnosti. Všechno je v pořádku, dokud jeden z nesmrtelných nezemře…

4. Maniac (novinka)

V nedaleké budoucnosti se lidé s psychickými poruchami léčí pomocí virtuální reality. Owen a Annie se dobrovolně zapíší, postupně se sbližují, ale také zjišťují, že experimentální léčba není taková, jak si představovali…

5. Disenchantment (novinka)

Geniální Matt Groening, který nám v minulosti představil Simpsonovy nebo Futuramu, se vytasil s dalším animovaným seriálem, tentokrát ze středověké éry. O princezně, která má problémy s pitím a na její cestě ji doprovází démon a drobný elf. Tak trochu jiná pohádka, která pobaví svým originálním humorem a přístupem k postavám.

6. Chilling Adventures of Sabrina (novinka)

Vzpomínáte si ještě na Sabrinu, mladou čarodějnici? Já moc ne, ale vždycky mě pobavil ten mluvící kocour. Netflix se rozhodl její dobrodružství oživit a podat ho v moderním kabátku. Sabrina překvapila a brzy nás čeká druhá série.

7. House of Cards (sezóna 6)

Kariéra Kevina Spaceyho je kvůli #metoo navždy poškozena a těžko říct, jestli se herec kdy vzchopí, a lidé jej opět přijmou. V závěrečné sérii jeho postavu Franka Underwooda zabili a jeho úlohu hlavního tahouna seriálu přebrala Claire Underwood/Hale (Robin Wright). Závěrečná série přináší pár zajímavých momentů a hojně na Franka odkazuje, přeci jenom v seriálu zanechal velký odkaz, který jen tak nemohli přejít. Pro fanoušky série povinnost.

8. Orange Is the New Black (série 6)

Černohumorný seriál z ženské věznice na motivy knihy Piper Kermanové. Minulý rok Netflix vypustil do světa již šestou řadu, která se těšila velké oblibě, proto bylo nečekané, když bylo oznámeno, že seriál sedmou řadou (premiéra zatím nebyla oznámena) skončí. Nutno podotknout, že příběh se nemůže natahovat do nekonečna a po dobu sedmi sérií se vysoká kvalita, a hlavně sledovanost, drží opravdu těžko.

9. Birdbox

Ještě jste o této čerstvé hitovce neslyšeli? Tak to koukejte zapnout Netflix, protože internet v poslední době o ničem jiném nemluví. Ve filmu se nám představuje Sandra Bullock v roli nastávající matky a snaží se dostat své nejbližší do bezpečí. Vzduchem totiž poletuje neznámá hrozba, kterou když kdokoli spatří, donutí jej spáchat sebevraždu – jediná obrana je se nedívat. Tísnivá atmosféra, silné charaktery, svižný dějový spád. Co víc se od Netlfixu přát…

✱ Pokračování na další stránce…