Uvolněte se, pusťte si Netflix a zkraťte si čekání na jaro

Netflix se minulý rok činil. Kromě nových sérií zajetých pořadů nás obšťastnil i několika novými filmy a seriály, ze kterých jsme pro vás vybrali několik titulů, které byste si neměli nechat rozhodně ujít.

1The Haunting of Hill House (novinka)

Sedmičlenná rodina Crainových koupí starý dům, který hodlají zrekonstruovat a prodat, jenže zdánlivě snadný výdělek se změní v noční můru a boj o holý život. Zapněte si lampičku a připravte si defibrilátor, tenhle atmosférou nabitý horor vyděsí k smrti opravdu každého.

2Daredevil (Sezóna 3)

Slepý bojovník se vrací, aby pokračoval v honbě za spravedlností. Seriál se s námi letos bohužel rozloučil (důvody nejsou zatím zřejmé), nicméně závěrečná sezóna si udržela svou prestiž i kvalitu a leckdo ji dokonce považuje za tu nejlepší.

3Altered Carbon (novinka)

Futuristická sci-fi z 24. století. Nejbohatší lidé se mohou naklonovat a přenést svou mysl do jiné schránky. Dosáhli jsme nesmrtelnosti. Všechno je v pořádku, dokud jeden z nesmrtelných nezemře…

4Maniac (novinka)

V nedaleké budoucnosti se lidé s psychickými poruchami léčí pomocí virtuální reality. Owen a Annie se dobrovolně zapíší, postupně se sbližují, ale také zjišťují, že experimentální léčba není taková, jak si představovali…

5Disenchantment (novinka)

Geniální Matt Groening, který nám v minulosti představil Simpsonovy nebo Futuramu, se vytasil s dalším animovaným seriálem, tentokrát ze středověké éry. O princezně, která má problémy s pitím a na její cestě ji doprovází démon a drobný elf. Tak trochu jiná pohádka, která pobaví svým originálním humorem a přístupem k postavám.

6Chilling Adventures of Sabrina (novinka)

Vzpomínáte si ještě na Sabrinu, mladou čarodějnici? Já moc ne, ale vždycky mě pobavil ten mluvící kocour. Netflix se rozhodl její dobrodružství oživit a podat ho v moderním kabátku. Sabrina překvapila a brzy nás čeká druhá série.

7House of Cards (sezóna 6)

Kariéra Kevina Spaceyho je kvůli #metoo navždy poškozena a těžko říct, jestli se herec kdy vzchopí, a lidé jej opět přijmou. V závěrečné sérii jeho postavu Franka Underwooda zabili a jeho úlohu hlavního tahouna seriálu přebrala Claire Underwood/Hale (Robin Wright). Závěrečná série přináší pár zajímavých momentů a hojně na Franka odkazuje, přeci jenom v seriálu zanechal velký odkaz, který jen tak nemohli přejít. Pro fanoušky série povinnost.

8Orange Is the New Black (série 6)

Černohumorný seriál z ženské věznice na motivy knihy Piper Kermanové. Minulý rok Netflix vypustil do světa již šestou řadu, která se těšila velké oblibě, proto bylo nečekané, když bylo oznámeno, že seriál sedmou řadou (premiéra zatím nebyla oznámena) skončí. Nutno podotknout, že příběh se nemůže natahovat do nekonečna a po dobu sedmi sérií se vysoká kvalita, a hlavně sledovanost, drží opravdu těžko.

9Birdbox

Ještě jste o této čerstvé hitovce neslyšeli? Tak to koukejte zapnout Netflix, protože internet v poslední době o ničem jiném nemluví. Ve filmu se nám představuje Sandra Bullock v roli nastávající matky a snaží se dostat své nejbližší do bezpečí. Vzduchem totiž poletuje neznámá hrozba, kterou když kdokoli spatří, donutí jej spáchat sebevraždu – jediná obrana je se nedívat. Tísnivá atmosféra, silné charaktery, svižný dějový spád. Co víc se od Netlfixu přát…

10Anihilace

Tento snímek byl na pár týdnů nasazen do kin a pak ihned zamířil na Netflix. Natalie Portman se spolu se skupinkou vědkyň vydává do zcela nového ekosystému, který se objevil na planetě Zemi. Skupinka brzy zjistí, že ekosystém je plný zmutovaných rostlin a zvířat, čas tu plyne jinak, a ještě k tomu mají všechny ženy halucinace. Nebo si to alespoň myslí, dokud jim údajné halucinace nezačnou usilovat o život. Vizuálně ohromující podívaná, plná rozmanitých nápadů a solidních hereckých výkonů, která stojí za pozornost.

11Mowgli: Legend of the Jungle

Knihu džunglí asi bude většina čtenářů znát. Je to silná značka a Netflix se rozhodl, že ji zpracuje po svém. Je to umně zpracovaný snímek, který ohromí především vizuálem. Nedosahuje kvalit jako o dva roky starší Kniha džunglí, ale vypráví příběh zase trochu jinak a z filmové produkce od Netflixu je to rozhodně jeden z nejlepších snímků minulého roku.

12The Ballad of Buster Scruggs

Westernová směsice různorodých žánrových povídek. Začínáme komediálním muzikálem, pokračujeme hodně temnými příběhy s umělci, kovboji a indiány a zakončujeme dialogem několika postav v kočáře. Originálně pojaté příběhy, kde nechybí spousta známých jmen jako James Franco nebo Liam Neeson.

13The Cloverfield Paradox

V roce 2008 se objevil found footage film Cloverfield Monstrum, který zaujal jak kritiky, tak širokou veřejnost. V roce 2016 na tento úspěch navázal skvělý snímek 10 Cloverfield Lane (Ulice Cloverfield 10) a minulý rok Netflix zčistajasna vyrukovat s premiérou nového snímku, na který vypustil trailer pouhý den předem. Brzy se přišlo na to, že to byl promyšlený marketingový tah, protože snímek nebyl ani zdaleka tak dobrý, jako jeho předchůdci. Nicméně svým způsobem uzavírá řadu otázek z předchozích dílů a nenáročného fandu sci-fi jistě potěší.

14Roma

Dílo pro náročného diváka. Kritici se nebojí používat označení „mistrovské dílo“. Film vypráví o dvou služkách, matce a babičce, které poskakují okolo čtyř dětí v jedné vile v sedmdesátých letech. Osobitý snímek, který vykresluje reálie Mexika a velmi dobře vystihuje krušné, ale i krásné chvíle oné doby.

15Next Gen

Animák podobný disneyovské Velké šestce, o dospívající dívce a jejím robotovi. Netflix zkusil něco nového a podařilo se. Kvalitní animace, hezké postavy a solidní příběh.

16Bright

Tento snímek Netflix uvedl již před dvěma lety, ale zmínit jej musím, protože se jedná o jeden z nejdražších počinů od Netflixu. Fantasy příběh z dnešní doby, kde po ulicích krom lidí pobíhají i orkové a vznešení elfové, si našel silnou základnu fanoušků.

Originální policejní thriller se skvělým Willem Smithem a Joelem Edgertonem v hlavních rolích. Všechno to připomíná Mizery říznuté Warcraftem a je to opravdu dobré. Jo a už se chystá dvojka!