Domů Film Filmové tipy Uvolněte se, pusťte si Netflix a zkraťte si čekání na jaro

Uvolněte se, pusťte si Netflix a zkraťte si čekání na jaro

93446

10. Anihilace

Tento snímek byl na pár týdnů nasazen do kin a pak ihned zamířil na Netflix. Natalie Portman se spolu se skupinkou vědkyň vydává do zcela nového ekosystému, který se objevil na planetě Zemi. Skupinka brzy zjistí, že ekosystém je plný zmutovaných rostlin a zvířat, čas tu plyne jinak, a ještě k tomu mají všechny ženy halucinace. Nebo si to alespoň myslí, dokud jim údajné halucinace nezačnou usilovat o život. Vizuálně ohromující podívaná, plná rozmanitých nápadů a solidních hereckých výkonů, která stojí za pozornost.

11. Mowgli: Legend of the Jungle

Knihu džunglí asi bude většina čtenářů znát. Je to silná značka a Netflix se rozhodl, že ji zpracuje po svém. Je to umně zpracovaný snímek, který ohromí především vizuálem. Nedosahuje kvalit jako o dva roky starší Kniha džunglí, ale vypráví příběh zase trochu jinak a z filmové produkce od Netflixu je to rozhodně jeden z nejlepších snímků minulého roku.

12. The Ballad of Buster Scruggs

Westernová směsice různorodých žánrových povídek. Začínáme komediálním muzikálem, pokračujeme hodně temnými příběhy s umělci, kovboji a indiány a zakončujeme dialogem několika postav v kočáře. Originálně pojaté příběhy, kde nechybí spousta známých jmen jako James Franco nebo Liam Neeson.

13. The Cloverfield Paradox

V roce 2008 se objevil found footage film Cloverfield Monstrum, který zaujal jak kritiky, tak širokou veřejnost. V roce 2016 na tento úspěch navázal skvělý snímek 10 Cloverfield Lane (Ulice Cloverfield 10) a minulý rok Netflix zčistajasna vyrukovat s premiérou nového snímku, na který vypustil trailer pouhý den předem. Brzy se přišlo na to, že to byl promyšlený marketingový tah, protože snímek nebyl ani zdaleka tak dobrý, jako jeho předchůdci. Nicméně svým způsobem uzavírá řadu otázek z předchozích dílů a nenáročného fandu sci-fi jistě potěší.

14. Roma

Dílo pro náročného diváka. Kritici se nebojí používat označení „mistrovské dílo“. Film vypráví o dvou služkách, matce a babičce, které poskakují okolo čtyř dětí v jedné vile v sedmdesátých letech. Osobitý snímek, který vykresluje reálie Mexika a velmi dobře vystihuje krušné, ale i krásné chvíle oné doby.

15. Next Gen

Animák podobný disneyovské Velké šestce, o dospívající dívce a jejím robotovi. Netflix zkusil něco nového a podařilo se. Kvalitní animace, hezké postavy a solidní příběh.

16. Bright

Tento snímek Netflix uvedl již před dvěma lety, ale zmínit jej musím, protože se jedná o jeden z nejdražších počinů od Netflixu. Fantasy příběh z dnešní doby, kde po ulicích krom lidí pobíhají i orkové a vznešení elfové, si našel silnou základnu fanoušků.

Originální policejní thriller se skvělým Willem Smithem a Joelem Edgertonem v hlavních rolích. Všechno to připomíná Mizery říznuté Warcraftem a je to opravdu dobré. Jo a už se chystá dvojka!