Výběr z vánočního TV programu aneb Jak si letos užít konec roku v pohodlí domova?

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. Polovina prosince je pryč, Štědrý večer téměř za dveřmi a naše domovy se postupně plní vůní vanilkových rohlíčků a dalšího cukroví. A tak jako sníh, cukroví a koledy patří k Vánocům i televize s obzvláště pestrobarevně nabitým programem. Pokud jste se v něm ještě nezorientovali a nevíte, co si z bohaté nabídky vybrat, zkuste se inspirovat našimi tipy.

1Dokonalý trik (24. 12. 20:00 @ NOVA CINEMA)

Mysteriózní drama se dokonale hodí k vánoční pohodě – je plné kouzel. Nolanův thriller dvou soupeřících kouzelníků patří mezi nejlepší a nejoblíbenější snímky fimových nadšenců. Rolí se zhostí Hugh Jackman a Christian Bale. Kouzelnický souboj se změní ve smrtící past, jejíž součástí se stává i půvabná asistentka Scarlett Johansson. Film plný triků, zvratů, napětí a tajemství, kterým budete chtít přijít na kloub od první do poslední minuty snímku.

2Tři bratři (24. 12. 20:15 @ NOVA)

Každý ví, že na Štědrý večer běží v televizi Tři oříšky pro Popelku. Kdo však nechce každoroční štědrovečerní rutinu, měl by přepnout na Novu. V pohádce Jana Svěráka uvidíte v hlavní roli například zpěváky Tomáše Kluse nebo Vojtěcha Dyka a celým příběhem vás budou doprovázet Svěrákovy a Uhlířovy písně.

3Coco (25. 12. 15:40 @ HBO)

Animovaný film o Miguelovi z Mexika, který miluje hudbu, ale jeho životním posláním je být švec, protože toto poselství se předává z generace na generaci. Miguel se i přes rodinnou nenávist k hudbě rozhodne zúčastnit konkurzu hudebníků. Nemá však svůj vlastní hudební nástroj a dopustí se krádeže. Poté se ocitá v Říši mrtvých a odhaluje pravou minulost své rodiny.

4Sedmero Krkavců (26. 12. 20:15 @ PRIMA)

Československá pohádka byla natočena podle knižní předlohy Boženy Němcové. Mladá dívka Bohdanka bojuje proti zlu, aby zachránila svých sedm bratrů proměněných v krkavce. Skvělá podívaná pro rodiny s dětmi. Příběh o odvaze, trpělivosti, lásce a pravdě skrývá ponaučení i moudrost.

5Divoši (27. 12. 21:55 @ NOVA)

Příběh o lásce dvou mužů a jedné ženy, který se zvrtne v záchranu o život. V hlavní roli pohledná Blake Lively vypráví, jak dva muži jejího života rozjíždí nelegální obchod s marihuanou. Když se ale rozhodnou konečně říct „ne“ mexické šéfce kartelu, jejich odmítnutí je obratem těžce udeří do slabin. V kriminálním dramatu Olivera Stona zazáří i hvězdy jako John Travolta nebo Salma Hayek.

6Serenity (28. 12. 20:10 @ FILM+)

Akční sci-fi snímek scenáristy Josse Whedona, kterého proslavila především přemožitelka upírů Buffy, vás přenese na palubu galaktické lodi Serenity. Nadpřirozený příběh o vesmírné válce dvou vojenských aliancí člověka přinutí vybrat si svého hrdinu. Serenity navazuje na oblíbený seriál Firefly, fanoušci zvláštních efektů, divoké hudby a akčních bojových scén si bezesporu přijdou na své.

7Cliffhanger (29. 12. 22:10 @ PRIMA)

Dobrodružný snímek se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli se odehrává v prostředí nebezpečných hor. Režisér Reny Harlin i tentokrát servíruje velké množství akce a udržuje diváka v konstantním napětí. Ten se neztrácí v ději, který je obohacen skvělými hereckými výkony a scénářem protkaným skvělými humornými průpovídkami. Nadupaná akční pecka s pořádnou dávkou smíchu bezpochyby zpříjemní poslední dny roku 2018.

8Avangers: Infinity War (29. 12. 21:55 @ HBO)

Desátý díl příběhu završuje komiksovou řadu Marvelu největší válkou všech dob. Avengers tvoří armádu se svými spojenci, aby porazili nepřítele Thanose dříve, než jeho bleskový útok zničí celý vesmír. Akční sci-fi má všechno: smutné a veselé scény, napětí, akci, humor i přirozenost. Tento díl chytne jak milovníka Marvelu, tak obyčejného diváka. Naši recenzi na film si můžete přečíst zde.

9Tvář vody (30. 12. 20:00 @ HBO)

Mysteriózní drama o hluchoněmé uklízečce v obrovské utajované americké laboratoři, jež tu najde tvora, kterého se pokusí zachránit. Obojživelné monstrum z Amazonie je považováno za Boha, ale vědci mají jiný názor. Provádějí na něm experimenty a je jim jedno, jestli zůstane naživu, nebo zemře. Uklízečka Elisa se s tvorem však sblíží natolik, že není potřeba slov a ti dva se do sebe zamilují. Příběh o lásce, odvaze, odevzdanosti, přátelství a také obětování se jeden pro druhého. Recenzi na film najdete zde.

10La La Land (31.12. 20:00 @ ČT2)

Kdo si chce poslední den v roce oddechnout a zhlédnout snímek, který minulý rok hýbal celým světem, měl by si do diáře zapsat film La La Land, který poběží od osmi hodin na ČT2. Moderní zpracování vášnivého vztahu dvou lidí, kteří nedosáhli takového úspěchu, o jakém snili, přesto neztrácejí naději v lepší zítřky. Emma Stone a Ryan Rosling, které jste spolu mohli vidět například ve snímku Bláznivá, zatracená láska, si s vámi zatančí v rytmu jazzu. K vidění budou skvělá taneční čísla, pestrobarevná atmosféra a hollywoodské hvězdy. Režisér snímku Whiplash Damien Chazelle, který tentokrát vsadil na muzikál, opět nezklamal. Film se dočkal několika Oskarů, Zlatých glóbů a nálepky nejlepšího filmu roku 2016.

11Dům za všechny peníze (31.12. 18:55 @ FILM+)

Bezvadná komedie o dvou manželích, kteří přijdou o domov a musí si hledat nový. Rozhodnou se pro koupi domu, který vypadá jako zámek a jejich prvotní nadšení se postupem času změní v naprostou beznaděj. Celá – na první pohled pohádková – stavba je jedna velká zřícenina a na cokoliv sáhnou, to exploduje či se zbortí. Zaručuji, že s Tomem Hanksem se budete popadat za břicho celých devadesát jedna minut.

12Avatar (1. 1. 2019 13:55 @ HBO)

Přelomové akční sci-fi fantasy oceněné několika Oscary a Zlatými glóby vyčnívá hlavně svými netradičními vizuálními efekty a technickým zpracováním. Střet dvou civilizací, lidí a Avatarů, Země a vzdálené planety Pandory. Lidé mohou na Pandoru jen v podobě genetického dvojníka, který odpovídá tamějšímu obyvatelstvu a je ovládán psychikou oddělenou od fyzického těla. Příběh vás přenese do úplně jiného světa plného bytostí jako z pohádky, které vám místy budou brát dech.

13Vražda v Orient Expresu (1. 1. 2019 18:05 @ HBO)

Hvězdně obsazený snímek o třinácti pasažérech cestujících Orient Expresem z Istanbulu do Londýna natočený na motivy legendární knihy Agathy Christie.

Z poklidné jízdy vlakem se v určitý okamžik stane detektivka – nad záhadnou vraždou amerického obchodníka visí otazník a každý z přítomných se v ten moment stává podezřelým. Pokud budete mít na Nový rok náladu na osobnosti typu Johnny Depp, Judi Dench, Kenneth Branagh, Penelope Cruz či Michelle Pfeiffer, laďte v šest odpoledne stanici HBO. Recenzi na film jsme psali zde.