Pátek 25. 5. 2018

Kulturní tipy – festival

Prague Design Week 2018 se uskuteční nedaleko Obecního domu v Kampusu Hybernská 4

Pražský týden designu Prague Design Week 2018 zaplní dvě patra Kampusu Hybernská 4, bývalého bytového domu na začátku ulice Hybernská, jen asi 50 metrů od Obecního domu.

Festival Letní filmová škola zmapuje zahraniční tvorbu Jiřího Voskovce a představí „řeckou divnou vlnu“

Letní filmová škola, jejíž 44. ročník proběhne od 27. července do 5. srpna, se od roku 2014 věnuje ve své sekci Češi v zahraničí tvorbě výrazných českých emigrantů.

Letní Letná oznámila další zahraniční program, uvede evropskou premiéru Akoreacro

Od extrémních výkonů k jemné poetice, od napínavých dobrodružství k nekontrolovatelným výbuchům smíchu. Od vrcholné akrobacie k hravé klaunerii, od velkolepých představení k pouličnímu cirkusu. Mezinárodní festival Letní Letná od 15. srpna do 2. září představí různé podoby nového cirkusu.

Festival Colours of Ostrava ohlašuje N.E.R.D v čele s Pharrellem Williamsem

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava ohlašuje dalších dvacet nových zahraničních jmen. Mezi nimi je největší hvězdou kapela N.E.R.D, z jejíž členů nejvíce poutá pozornost proslulý zpěvák a producent Pharrell Williams.

Rock for People hlásí dánskou smršť jménem Volbeat

Dánská heavy metalová stálice Volbeat je nejnovější posilou line-upu festivalu Rock for People, který proběhne od 4. do 6. července 2018. Populární parta kolem frontmana Michaela Poulsena pravidelně headlinuje ty největší evropské festivaly jako jsou Rock im Park, Nova Rock či Graspop.

Islandští GusGus vydávají nové album, představí ho na Colours of Ostrava

Islandská elektronická legenda GusGus právě vydává své desáté album nazvané Lies Are More Flexible. Formace, v jejímž čele stojí zakládající tandem – frontman Daníel Ágúst a Biggi Veira – desku představí na letošním ročníku Colours of Ostrava.

Pohoda 2018 doplňuje line-up: vystoupí hiphopovo-jazzoví BadBadNotGood i shoegaze legenda Ride

Kapela Ride, která letos vystoupí na festivalu Pohoda 2018, se téměř ihned po svém vzniku před třiceti lety stala jednou z nejvýraznějších hvězd žánru shoegaze. Jejich alba Going Blank Again a Nowhere jsou dodnes skloňována ve výběrech nejlepších alb daného žánru nebo celkově devadesátých let.

Festival Film Music Prague uctí památku skladatele Jóhanna Jóhannssona

Mezinárodní festival filmové hudby Film Music Prague mimořádně zařazuje do programu poctu skladateli Jóhannu Jóhannssonovi. Ten nečekaně zemřel v pouhých 48 letech. V neděli 22. dubna zazní při závěrečném galakoncertu v Dvořákově síni Rudolfina hudba z oscarového filmu Teorie všeho.

Extravagantní jamajská zpěvačka Grace Jones vystoupí na Colours of Ostrava. Poprvé v České republice

Kultovní zpěvačka s podmanivým hlasem, herečka a modelka, která navždy změnila globální popkulturu. Hédonická disco královna, futuristický androgyn, ikona queer, nelítostná filmová Bondgirl, umělecká múza Andy Warhola i Helmuta Newtona a jedna z nejkrásnějších a nejprovokativnějších žen 20. století...

The Kooks, Marmozets, Ho99o9 a další – Rock for People oznámil nová jména; spouští prodej...

Skvělou zprávou potěšil festival Rock for People fanoušky (a fanynky) indie rocku a ostrovní hudební scény, do Hradce Králové v létě totiž dorazí kapela, která si na špičce téhle scény dokázala během posledního desetiletí vydobýt své pevné místo – The Kooks!
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - Sleep Centrum
Kulturio.cz Banner - Colours of Ostrava
ROCK FOR PEOPLE 2018 banner
Kulturio.cz Banner - HEDR
Kulturio Banner - Na Čechách, Penzion, Restaurant