- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Moje vzpomínky na Kutnou Horu sahají někam do dob základní školy. Asi ta nejživější z nich je na prohlídku stříbrného dolu, kde se tlustá Pavla během školního výletu bála, že se velkou zadnicí v kutnohorském stříbrném dole zasekne navěky. Skoro dvacet let uplynulo jako voda a bylo na čase se do Kutné Hory vrátit a znovuobjevit krásy tohoto českého města (bez klaustrofobické návštěvy dolu). Kutná Hora je město menší, zato s velkou koncentrací překrásných historických památek, které při dobrém plánování lze navštívit během jediného dne.

2-kutna-hora-kostnice-sedlec

Kutná Hora je díky památkám zapsaných na seznamu kulturního dědictví UNESCO (Chrám sv. Barbory nebo Kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedleci) vyhledávaným turistickým cílem návštěvníků jak z České republiky, tak ze zahraničí. Město je na příliv turistů z celého světa skvěle připraveno. U vstupu do každé památky je pro návštěvníky k dispozici k zapůjčení průvodce s povídáním o daném místě, a to v mnoha světových jazycích (například i v japonštině nebo litevštině). K mání jsou i kombinované vstupenky, které vám umožní vstup na více míst za zvýhodněnou cenu.

kutna-hora-barbora

Návštěvy pamětihodností jsou samozřejmě vyčerpávající, takže jsme se během našeho výletu rozhodli občerstvit ve dvou nejvíce doporučovaných restauracích ve městě: V Ruthardce a v restauraci Dačický. Ruthardku jsme navštívili v době oběda a přesto, že restaurace zrovna nepraskala ve švech, obsluha byla celkem pomalá. Dlouhé čekání vykompenzovalo výborné řezané pivo. Dlouhé čekání na oběd se ale vyplatilo, veškeré objednané jídlo bylo vynikající. Vtipným detailem jsou V Rudhartce stoly – původně staré šicí stroje s pedálem. Restaurace Dačický je zařízení ve staročeském stylu s obsluhou v pseudohistorických oděvech. Jídlu a rozmanité nabídce piv nelze nic vytknout.

25-kutna-hora-v-ruthardce

Zvu vás tedy na prohlídku Kutné Hory prostřednictvím fotografií z mé nedávné návštěvy tohoto kouzelného města. Doufám, že se mi podaří přiblížit vám, čtenářům Kulturia, příjemnou atmosféru Kutné Hory a inspirovat vás k návštěvě.

 

Kutná Hora

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut