- Reklama -

V Berlíně naleznete vše. Muzea, galerie a mnoho dalších skvělých míst, která určitě stojí za prozkoumání. Tímto dílem končíme naši trilogii o Berlínu a doufáme, že nyní již o tomto městě víte vše potřebné a rozjedete se na tu krásu podívat sami.

 

Spreepark

Jestli si teď představujete zábavní park se spoustou kolotočů a cukrovou vatou, tak tuhle představu rychle pusťte z hlavy. I když už svoji slávu má dávno za sebou, stále stojí za to. Jde o fenomén, který se soudruzi z NDR rozhodli postavit v roce 1969. Jednalo se tehdy o největší zábavní park v celém východním i západním Německu. Do areálu se sice nedostanete, ale zchátralé a ošumělé atrakce či dominantní ruské kolo stojí za prozkoumání i za plotem.

Zajímavá muzea a galerie

Není nad to, když můžete sychravé a pošmourné dny strávit v galeriích nebo muzeích. V Berlíně jich najdete opravdu nespočet. Milovníci punku zajisté ocení Ramones Museum, které vzdává hold této skupině. Milovníkům fotografie doporučuji Helmut Newton Foundation, kde mimo fotografií najdete i muzeum tohoto slavného fotografa, který dokázal předběhnout svou dobu. Mnoho zajímavých galerií se nachází v okolí Tacheles, bývalého ráje street art umělců.

Teufelsberg

Jedním z nejzajímavějších a turisticky ne tolik profláklým místem je Teufelsberg, kopec navršený z válečných trosek, na jehož vrcholu měla sídlo americko-britská odposlouchávací základna. V nacistickém období zde měl vzniknout vysokoškolský kampus. V roce 2011 byly prostory otevřeny veřejnosti. Během letních měsíců se zde pořádají různé večírky, vstupné je 7 eur. Na objektech se nachází řada unikátních děl.

Parky

Ideální nedělní den si představuji s knížkou v ruce někde v parku. Tedy alespoň přes léto. V Berlíně je parků spousta. Jeden z nejhezčích se nachází blízko berlínské zoologické zahrady. Projížďka loďkou po jezírkách je krásným zpestřením příjemného odpoledne.

Blešák

Kdo nebyl v Berlíně na blešáku, neví, o co přišel. Toužíte po starém fotoaparátu, hledáte nádobí a vybavení do svého bytu, nebo si chcete přivézt nějakou tu cetku?

Není problém, protože na bleším trhu v Mauerparku naleznete vše. Navíc zde můžete ochutnat snad všechny druhy kuchyně a užít si fajnové koncerty.