15. Velký bílý pes patřil ve skutečnosti Jennifer Aniston. Do sitcomu jej půjčila jen pro jednu epizodu. Tvůrcům se ale zalíbil tak, že pro něj v příběhu vymysleli větší prostor.

16. 22 500 amerických dolarů – tolik vydělávali všichni herci v první sérii za každou epizodu. V druhé sérii ale David Schwimmer a Jennifer Aniston dostávali 40 000. Posléze si všichni vyžádali stejný plat, což asi vyšlo, protože do závěrečné série každý vydělával milion dolarů.

Zdroj fotografie: Profimedia.cz

17. Poslední epizoda byla natolik atraktivní událostí, že inzerenti platili během vysílání ceny jako za Super Bowl. Každá reklama je stála i dva miliony dolarů.

18. Zájem o Přátele dnes zvyšuje i streamovací služba Netflix, která letos za vysílací práva tohoto sitcomu musela zaplatit sto milionů amerických dolarů.

19. Matt LeBlanc po skončení Přátel začal jako jediný natáčet seriál pojmenovaný po jeho seriálové postavě, a je známý také z moderování motoristické relace Top Gear. Herec je velkým fanouškem aut i v soukromí, ve své garáži má kolem deseti vozidel. Lidé jej s postavou Joeyho ztotožňují natolik, že na něj někdy mluví pomaleji, aby si byli jisti, že jim skutečně rozumí. Matt LeBlanc hraje v současnosti hlavní postavu v komediálním seriálu Man with a Plan.

20. Matthew Perry si zahrál i ve filmech jako Znovu 17 nebo Můj soused zabiják. V roce 2016 měl v londýnském Playhouse Theatre premiéru jeho autorský divadelní debut The End of Longing (Konec touhy).

21. Lisa Kudrow se kromě Phoebe v seriálu představila také ve filmech jako P.S. Miluji tě, Čekání na zázrak nebo Dívka ve vlaku. Její syn Julian Murray Stern, kterého měla v době, kdy ve filmu čekala bratrova trojčata, slaví letos už dvacet let.

Zdroj fotografie: Profimedia.cz

22. Courteney Cox si po Přátelích zahrála v dalším seriálu Cougar Town (Město žen), kde ztvárnila jednu z hlavních postav. Objevila se i ve filmech jako Matky a dcery nebo ve všech čtyřech dílech hororu Vřískot. Vyzkoušela si rovněž režisérskou židli, a natočila například film Just Before I Go.

23. Jennifer Aniston letos neslaví jen výročí začátku účinkování v Přátelích, ale také své padesátiny. Hrála v mnohých komediích jako Millerovi na tripu, Marley a já, ale i v dramatu Dort, kde byla nominovaná na Zlatý glóbus za nejlepší herečku. V roce 2012 jí odhalili hvězdu na losangeleském chodníku slávy.

24. David Schwimmer propůjčil svůj hlas žirafě Melmanovi z pohádky Madagaskar, a objevil se i ve filmech Nic než pravda nebo Big Nothing (Nula od Nuly pojde). Podobně i on má za sebou režisérský počin, kterým je film Maratón lásky.

25. Natáčení Přátel si užívali i samotní herci. Matt LeBlanc prohlásil, že se nikdy nesmál více než během natáčení, a Jennifer Aniston to považuje za nejlepší období svého života. Ani jeden z nich by se však nedal přemluvit k návratu. Odmítli to kromě nich i Lisa Kudrow nebo Matthew Perry, protože dle nich Přátelé skončili v tom nejlepším.